ЗМІ: "приватівці" змінили юросіб ще 136 АЗС

Все про економіку та фінанси

Група "Приват" в січні провела другу хвилю масової ротації юридичних осіб, які керують її мережею автозаправних станцій, пише "БізнесЦензор" з посиланням на проведений enkorr аналіз переліку юросіб мережі за період з вересня 2017 по листопад 2018 року.

Як зазначається, перша хвиля була в жовтні-листопаді минулого року. Тоді "Приват" провів ротацію операторів 739 АЗС в 16 областях. На цей раз вона зачепила 4 регіони - Вінницьку, Черкаську, Херсонську і Закарпатську області, які в першій хвилі не брали участь.

При цьому було задіяно 6 нових компаній, які змінили 6 юридичних осіб, які керували 136 АЗС протягом одного року і трьох місяців.

Зокрема, у Черкаській області 36 АЗС від ТОВ "Оріон 2017" і "АЗС-Ч" перейшли до ТОВ "Енерджі-Оіл" і "Бест Петрол". У Херсонській області на 39 станціях ТОВ "Верен" і "Менсіс" змінили ТОВ "Бонн-Груп" і "Парма-Трейд". У Вінницькій області управляти 29 станціями замість ТОВ "Елекон Трейд" стало ТОВ "Азас", а в Закарпатській - 32 станції перейшли від "Елізіум Стар" до "Лакра Груп".

З 2016 року Антимонопольний комітет почав розслідування щодо зловживань з боку АЗС групи "Приват". У липні 2018 року він склав попередні висновки, згідно з якими операторів АЗС групи "Приват" пропонується визнати винними в порушенні законодавства про економічну конкуренцію, а саме скоєнні узгоджених антиконкурентних дій. Їм може загрожувати штраф до 10% від обороту за 2017 році.

Попередні висновки були направлені компаніям-відповідачам. Очікувалося, що остаточне рішення буде винесено до грудня 2018 року, але 13 листопада голова Антимонопольного комітету Юрій Терентьєв звинуватив групу "Приват" у спробах блокувати і затягнути розслідування. Остаточне рішення у цій справі не ухвалено до поточного моменту.

На сьогодні роздрібна мережа "Привату" складається з 1540 заправок, що працюють під 11 брендами. Це найбільша консолідована мережа в країні. У ряді регіонів вони займають більше 40% від загальної кількості АЗС. Наприклад, у Дніпропетровській області з 475 станцій 213, або 45%, працюють під брендами групи "Приват". У Запорізькій області ця частка становить 43%, в Сумській і Рівненській - 40%, в інших регіонах - від 20 до 25%.