ЗМІ: транш МВФ відкладається - переговори провалилися

Все про економіку та фінанси

МВФ категорично відмовився змінювати раніше погоджені з урядом України умови визначення ціни на газ для населення на опалювальний сезон 2017-2018 рр., який повинен привести до її підвищення на 17,6%. Це стало відомо за підсумками переговорів міністра фінансів Олександра Данилюка в Вашингтоні з керівництвом МВФ. За інформацією джерел агентства «Українські новини» в уряді, це були останні переговори з кредитором щодо цього питання.

МВФ зайняв принципову позицію - ніяких ретроактивних змін. В уряді не роблять різких заяв, однак вимогу МВФ виконувати не збираються і мають намір залишити ціну газу на колишньому рівні до 1 квітня.

Така ситуація, а також невиконання Україною ще цілого ряду умов, робить практично неможливим продовження виділення кредитних коштів мінімум до середини весни 2018 року, зауважують джерела агентства.

Нагадаємо, перший заступник керуючого директора МВФ Девід Ліптон на днях заявив, що Фонд ще не визначився з датою прибуття місії в Україну в рамках четвертого перегляду програми EFF.

"Ми не обговорювали дату прибуття місії (з українською делегацією). Швидше, ми були зосереджені на обговоренні подальших кроків, необхідних для того, щоб Україна могла просунутися вперед у виконанні програми", - сказав він .

За словами заступника голови МВФ, основною метою програми з Україною на поточному етапі є перехід від стабілізації економічної ситуації до певних структурних реформ. Тому до програми входить такий структурний орієнтир, як створення антикорупційного суду.

"Що для нас важливо і що було погоджено під час мого візиту - це створення такої антикорупційної структури, яка буде ефективною і результативною. Нам дуже важливо, щоб було витримано ці принципи - ефективність і результативність, щоб був ретельний процес добору суддів, який гарантує їхню чесність і професійні риси", - підкреслив Д.Ліптон.

До програми також входить такий структурний маяк, як реформування процесу приватизації держпідприємств, і ми очікуємо прийняття відповідних нормативних актів. Крім того, не менш важливим для подальшого просування є збереження вже впроваджених змін, зокрема, що стосуються внутрішніх цін на газ і газотранспортної системи загалом.

"Деякий час тому було висловлено певне невдоволення з приводу відсутності прогресу в поліпшенні корпоративного управління "Нафтогазом України". Хочу нагадати, що важливим досягненням поточної програми була нормалізація і вдосконалення функціонування газотранспортної системи... Інший не менш важливий момент - це системна коригування внутрішніх тарифів на газ. З усуненням наявних раніше дотацій тарифи повинні змінюватися відповідно до міжнародних цін на газ", - сказав заступник голови Фонду.

Що стосується пенсійної реформи, Д.Ліптон нагадав, що між МВФ і владою України раніше була досягнута домовленість щодо принципів, на яких вона має бути заснована.

"Ці принципи, зокрема, передбачають досягнення бездефіцитного бюджету пенсійного фонду і забезпечення справді гідного рівня життя пенсіонерів. У нас поки що не було можливості вивчити ухвалений Верховною Радою закон. Проте ми будемо дивитися, чи враховані в остаточному документі принципи, які ми виклали уряду", - сказав він.

Фонд має намір також вивчити деталі проекту держбюджету на 2018 рік.

"Непроста справа вирішення бюджетних завдань залежить і від стійкості економіки. Тому ми будемо подивимося, чи достатньо стійкий держбюджет у поточних економічних умовах", - пояснив Д.Ліптон.