ЗМІ: основна перешкода для траншу МВФ - тарифи на газ

Все про економіку та фінанси

За інформацією джерел агентства "Українські новини", під час переговорів з місією МВФ, які з понеділка проходять в Києві, коригування законопроекту про Антикорупційний суд практично узгоджені. Не ясним залишається питання про ціну газу. Прем`єр-міністр Володимир Гройсман не погоджується на підвищення ціни газу для населення, побоюючись можливої ​​відставки.

Як зауважують журналісти, число варіантів зміни методики визначення вартості газу збільшується. В середині січня повідомлялося про проект постанови, яка передбачає підвищення ціни на 8%, проте за останньою інформацією актуальною залишається чинна методика, згідно з якою з 1 квітня ціна газу може зрости на 30%.

Також зазначається, хоча місія МВФ і технічна, однак про її значення сигналізує те, що разом з нею приїхав глава місії Рон ван Руден. Це означає, що порядок денний складається з досить важливих і першорядних питань, вирішення яких кардинальним чином впливають на продовження кредитування. У подібному складі місії працювали в Україні в 2016 році, коли готувалися до націоналізації Приватбанк.