ЗМІ: апеляційний суд відклав на 22 квітня справу про підстави для націоналізації Приватбанку

Все про економіку та фінанси

Шостий апеляційний адмінсуд відклав на 22 квітня - наступний день після другого туру президентських виборів - розгляд апеляційної скарги НБУ на рішення Окружного адмінсуду про скасування розпорядження НБУ про проведення перевірки Приватбанку в жовтні 2016 року, підсумки якої лягли в основу націоналізації фінустанови, пише "Інтерфакс-Україна".

Вердикт про перенесення слухань суд виніс у понеділок, повідомив агентству представник однієї зі сторін спору.

Як повідомлялося, кіпрська компанія Triantal Investments Ltd, що була одним з найбільших акціонерів Приватбанку, оскаржила в суді неправомірність дій Нацбанку і Міністерства фінансів України. Зокрема, компанія в березні 2017 року звернулася до суду з вимогою визнати неправомірними і скасувати датоване жовтнем 2016 року розпорядження НБУ, яким регулятор ініціював проведення позапланової інспекційної перевірки. Окружний суд Києва 2 березня 2018 року задовольнив цей позов.

Нацбанк подав апеляцію, проте на початку червня апеляційний адмінсуд призупинив її розгляд за клопотанням Triantal Investments, давши до півроку часу на підготовку до судового засідання.

Провадження у справі було відновлено ухвалою Шостого апеляційного адмінсуду від 18 лютого 2019 року, а перше засідання призначено на 12 березня.

Раніше власниками Triantal Investments Ltd через Fransiano Investments Ltd були Геннадій Боголюбов, Ігор Коломойський і Олексій Мартинов. Частка Г.Боголюбова і Коломойського становили по 49,9% в статутному капіталі Fransiano Investments Ltd, А.Мартинова - 0,2%.

Уряд України 18 грудня 2016 року, пославшись на пропозицію НБУ і колишніх акціонерів ПриватБанку, найбільшими з яких на той момент були І.Коломойський і Г.Боголюбов, прийняв рішення про націоналізацію цього найбільшого на українському ринку фінустанови. Екс-власники банку вважають проведену націоналізацію, в результаті якої вони повністю позбулися своїх акцій, незаконної, тоді як ПриватБанк і держава вимагають від них додаткового відшкодування шкоди. В даний час сторони ведуть судові суперечки як в Україні, так і в зарубіжних юрисдикціях.

В кінці лютого 2019 року Госпсуд Києва з другої спроби прийняв до розгляду позов Коломойського і Triantal, що володіли відповідно 41,6572% і 16,5748% акцій Приватбанку, про визнання недійсним договору купівлі-продажу цього банку від 21 грудня 2016 року. Cуд 9 квітня також задовольнив клопотання позивачів про розширення позовних вимог пунктом про повернення їм акцій Приватбанку, а розгляд справи по суті відклав на 16 квітня.

Крім того Окружний адміністративний суд Києва на початку квітня оголосив перерву до 18 квітня у справі за ще одним позовом Коломойського про націоналізацію Приватбанку - до НБУ, ФГВФО, Кабміну та НКЦПФР. Згідно з базою судових рішень, провадження у цій адміністративній справі було відкрито ухвалою суду від 14 червня 2017 року. До справи як треті особи також залучені ПриватБанк і Мінфін.

Крім того, Господарський суд Києва оголосив перерву до 16 квітня у справі за позовом Коломойського і Triantal Investments Ltd про визнання недійсним договору купівлі-продажу банку від 21 грудня 2016 року.

П.Порошенко допускає, що нереформовані українські суди першої інстанції можуть присудити компенсацію І.Коломойському в зв`язку з націоналізацією банку. Він зазначив, що напередодні націоналізації банку були ризики для більш 20 млн громадян, які мали вклади і рахунки в банку. За його словами, це питання національної безпеки. При цьому П.Порошенко пояснив, що через ситуацію в ПриватБанку збитки держави склали від 150 до 180 млрд грн.