ЗМІ: ВТБ намагається продати борги групи "Азовмаш"

Все про економіку та фінанси

В системі електронних торгів СЕТАМ 3 січня було розміщено оголошення про реалізацію прав вимоги за кредитами, заставою яких є промислові об`єкти в Маріуполі і Полтаві, шо належать холдингу "Азовмаш". Стартова ціна реалізації прав - 3,34 млрд грн. Про це повідомляє «БізнесЦензор».

Ні назва підприємства, ні замовник торгів в оголошенні не зазначено. Але виходячи з "адреси розташування майна" - Київ, бул. Тараса Шевченка / вул. Пушкінська, 8/26 - замовником є VTB Банк, що належить російському ВТБ.

У той же час, за описом і фотографіями можна зробити висновок, що продаються об`єкти "Азовмаша", констатує видання.

На продаж виставлені права вимоги за кредитами, в заставі яких знаходяться об`єкти нерухомого майна промислового призначення загальною площею 141,35 тис. Кв. м і об`єкти комерційного призначення загальною площею 6,5 тис. кв.м, розташовані в місті Маріуполі Донецької області. А також об`єкти промислового призначення загальною площею 56,58 тис кв. м - в Полтаві.

Торги проходитимуть у формі редукціону (електронних торгів із зменшенням ціни). Зниження ціни можливе до тих пір, поки не з`явиться бажаючий укласти договір, але не нижче граничної вартості, яка становить 297,15 млн грн. У разі створення першої ставки будь-яким допущеним учасником, торги переходять в режим аукціону з підвищенням ціни і подальше зменшення актуальною ціни припиняється. Торги пройдуть з 22 по 26 січня.

Контекст

Як писав Finbalance, відповідно до ухвали Київського апеляційного госпсуду від 21.11.2017, ПрАТ «Торговий дім «Азовзагальмаш» подало апеляційну скаргу на ухвалу Госпсуду м.Києва від 31.10.2017, якою в рамках справи про банкрутство ПрАТ «Торговий дім «Азовзагальмаш» було затверджено реєстр вимог кредиторів на 16 млрд грн, в який включені в т.ч. вимоги

- Укрексімбанку – на суму 4,96 млрд грн (з них 4,47 млрд грн – вимоги четвертої черги; 480,6 млн грн – вимоги шостої черги);
- Сбербанку – на суму 2,84 млрд грн (вимоги четвертої черги);
- Дельта Банку – на суму 2,13 млрд грн (з них 1,93 млрд грн – вимоги четвертої черги; 196,3 млн грн – вимоги шостої черги);
- Альфа-Банку – на суму 1,74 млрд грн (вимоги четвертої черги);
- Райффайзен Банку Аваль – на суму 1,56 млрд грн (з них 1,27 млрд грн – вимоги четвертої черги; 288,7 млн грн – вимоги шостої черги);
- Укрсоцбанку – на суму 1,46 млрд грн (вимоги четвертої черги);
- ОТП Банку – на суму 753,5 млн грн (з них 600,6 млн грн – вимоги четвертої черги; 152,9 млн грн – вимоги шостої черги);
- ПрАТ "Азовелектросталь" – на суму 593,5 млн грн (вимоги четвертої черги);
- ПАТ "Азовмаш" – на суму 209,3 тис грн (з них 206,5 тис грн – вимоги четвертої черги).

В апеляційній скарзі ПрАТ «Торговий дім «Азовзагальмаш» просить суд апеляційної інстанції скасувати ухвалу суду першої інстанції в частині визнання кредиторами Дельта Банку, Укрсоцбанку, Райффайзен Банку Аваль, Укрексімбанку, Сбербанку, Альфа Банку, та в частині визнання ОТП Банку кредитором шостої черги.

За даними держреєстру, кінцевими бенефіціарами ПрАТ «Торговий дім «Азовзагальмаш» є Azovmashinvest Holdings Limited та Світлана Савчук.

Як писав Finbalance, 20.12.2017 Госпсуд м. Києва в рамках справи про банкрутство ПрАТ "Маріупольський завод важкого машинобудування" визнав конкурсними кредиторами (четвертої черги) Альфа-Банк на суму 2,1 млрд грн; Укрсоцбанк – 1,29 млрд грн; Райффайзен Банк Аваль – 1,1 млрд грн; ОТП Банк – 593,6 млн грн; ПрАТ «Азовзагальмаш» - 189,3 млн грн.

Крім того, суд визнав вимоги кредиторів, які забезпечені заставою майна боржника: Укрексімбанку – на 346,9 млн грн; Сбербанку – на 246,3 млн грн; Райффайзен Банку Аваль – на 121 млн грн; Укрсоцбанку – на 115,4 млн грн; Дельта Банку – на 25,6 млн грн.

При цьому суд відмовився визнавати кредиторські вимоги Укрексімбанку – на 4 млрд грн; Дельта Банку – на 1,88 млрд грн; Райффайзен Банку Аваль – 222,1 млн грн; ОТП Банку – 79,9 млн грн.

Відхиливши, зокрема, кредиторські вимоги Укрексімбанку та Дельта Банку, суд вказав, що відповідальність боржника/поручителя обмежується лише вартістю предмета застави/іпотеки.

За даними держреєстру, кінцевими бенефіціарами ПрАТ "Маріупольський завод важкого машинобудування" є Azovmashinvest Holdings Limited (в ЗМІ пов’язували у т.ч. з Юрієм Іванющенком) та Світлана Савчук. Вони ж у держреєстрі значаться кінцевими бенефіціарами ПАТ «Азовмаш».