ЗМІ: ЄЦБ стурбований значною девальвацією турецької ліри

Все про економіку та фінанси

Європейський центральний банк (ЄЦБ) стурбований схильністю деяких великих банків єврозони до ризиків, пов`язаних з ситуацією в Туреччині в умовах ослаблення турецької ліри до рекордного мінімуму, пише "Інтерфакс-Україна".

З початку 2018 року ліра втратила більше 38% вартості щодо долара США, в п`ятницю падіння її курсу сягало 13,5%.

Єдиний наглядовий механізм (Single Supervisory Mechanism, SSM) - підрозділ ЄЦБ, створений для контролю операцій найбільших банків регіону, в останні пару місяців більш пильно стежить за зв`язками фінкомпаній єврозони з Туреччиною, пише газета Financial Times.

Серед банків, найбільш схильних до пов`язаним з Туреччиною ризиків, регулятор називає іспанський BBVA, італійський UniCredit і французький BNP Paribas, що мають великі операції в цій країні, відзначають джерела газети.

За їх словами, SSM поки не вважає ситуацію критичною. Регулятор побоюється, що турецькі позичальники не хеджували ризики різкого ослаблення ліри і можуть почати оголошувати про дефолт по кредитах в іноземній валюті, на частку яких припадає близько 40% активів банківського сектора Туреччини.

Ослаблення ліри також ставить під загрозу місцеві банки, з огляду на суттєвий масштаб їх запозичень в іноземній валюті, заззначають експерти.

У п`ятницю міністр фінансів Туреччини Берат Албайрак представить "нову економічну модель" розвитку країни. Напередодні Мінфін дав зрозуміти, що він позначить заходи, які планується прийняти для скорочення держборгу, бюджетного дефіциту і великого дефіциту рахунку поточних операцій.