ЗМІ: Саудівська Аравія погрожує відповіддю у разі санкцій через зниклого журналіста

Все про економіку та фінанси

Влада Саудівської Аравії застерігає від погроз інших країн запровадити санкції через зникнення журналіста Джамаля Хашоггі. У разі накладення санкцій на Саудівську Аравію, Ер-Ріяд обіцяє вжити дій у відповідь. Про це в неділю, 14 жовтня, пише інформагенція SPA з посиланням на джерело в уряді країни. "Королівство (Саудівська Аравія - Ред.) знову зазначає, що воно відкидає будь-які погрози або спроби підірвати його, чи-то погрози запровадити економічні санкції або використовувати політичний тиск", - наводить агентство слова свого джерела. Неназваний представник уряду додав, що Саудівська Аравія відповість на будь-яку дію ще масштабнішою дією, констатує DW.

Журналіст Джамаль Хашоггі, який співпрацював з американською газетою Washington Post, зник після того, як зайшов до саудівського консульства в Стамбулі у Туреччині. ЗМІ з посиланням на джерела в турецьких правоохоронних органах повідомляли, що, як підозрюють, там журналіста, який критикував владу Саудівської Аравії, катували і вбили. У Туреччині розслідують цю справу. Через зникнення журналіста ускладнилися відносини Ер-Ріяда з Туреччиною та США.

Напередодні президент США Дональд Трамп заявив, що готовий жорстко покарати Саудівську Аравію, якщо буде доведено її причетність до вбивства Хашоггі. У той же час президент попередив, що не хотів би розривати великі контракти з постачання Саудівській Аравії озброєнь, щоб не поступитися цим ринком Росії або Китаю. "Йдеться про 110 мільярдів доларів. Ви лише уявіть собі цю суму", - сказав президент США, додавши, що від цієї угоди залежить майбутнє 450 тисяч робочих місць. 

Як пише "Європейська правда", Велика Британія, Франція і Німеччина закликали Саудівську Аравію надати повну інформацію щодо зникнення журналіста Джамала Хашкаджі у консульстві в Стамбулі. Про це йдеться в спільній заяві трьох країн, розміщеній на сайті МЗС Німеччини.

"Німеччина, Сполучене Королівство і Франція поділяють серйозну заклопотаність, висловлену іншими сторонами, включаючи високого представника ЄС Могеріні і генсека ООН Гутьерреша, і відносяться до цього інциденту з максимальною серйозністю", - йдеться в заяві.

У документі наголошується на необхідності провести достовірне розслідування, щоб встановити правду про те, що сталося, і, якщо необхідно, визначити осіб, які несуть відповідальність за зникнення Хашкаджі, і забезпечити їх затримання.

"Ми заохочуємо спільні саудівсько-турецькі зусилля в цьому відношенні і очікуємо, що уряд Саудівської Аравії представить повну і детальну відповідь. Ми передали це повідомлення безпосередньо владі Саудівської Аравії", - наголошується в заяві.

Раніше The Washington Post повідомила, що турецький уряд проінформував офіційні особи США, що у нього є аудіо-та відеозаписи, які підтверджують, що Хашкаджі убили у консульстві.

Турецькі ЗМІ повідомили, що годинник Apple Watch, який був на руці Хашкаджі, записав момент його вбивства в консульстві Саудівської Аравії в Стамбулі.