ЗМІ: Приватбанк програв судовий спір з держателем "списаних" євробондів

Все про економіку та фінанси

За даними видання dubinsky.pro, 28 березня Госпсуд м. Києва в рамках справи №910/8012/17 задовольнив позов компанії THEO Worldwide Corp. та стягнув з Приватбанку на користь позивача 574 тис дол.

Із офіційних судових матеріалів випливає, що компанія THEO Worldwide Corp. була держателем єврооблігацій Приватбанку, які потрапили під операцію bail-in - примусову конвертацію відповідних коштів інвесторів в акції банку під час його націоналізації.

На думку видання dubinsky.pro, це судове рішення підвищує ймовірність виграшу й інших держателів євробондів Приватбанку (загалом - на 555 млн дол) в судових спорах з державою. Як наслідок, Приватбанку знову може знадобитися докапіталізація.

Нагадаємо, під час націоналізації Приватбанку його зобов`язання перед держателями трьох випусків євроблігацій були примусово списані Фондом гарантування за вказівкою НБУ в рамках операції bail-in:

- на 175 млн дол з погашенням 28.02.2018;
- на 200 млн дол з погашенням 23.01.2018 (з них 40 млн дол погашені в серпні-2016);
- на $220 млн (субборг) з погашенням у 2021 році.

Ці євробонди були оформлені на UK SPV Credit Finance plc.

Наприкінці жовтня 2017 року НБУ погодив зміну структури банківської групи Приватбанку, виключивши з її складу в т.ч. компанію UK SPV Credit Finance plc.

У листопаді 2017 року новий довіритель держателів єврооблігацій Приватбанку – Madison Pacific Trust Limited – звернувся з позовом у Лондонський арбітражний суд у зв’язку з примусовою конвертацією в акції Приватбанку його зобов’язань по євробондам, які мали б бути погашені в січні та лютому 2018 року.

У січні 2018 року повідомлялося, що Приватбанк обрав юридичну фірму буде Quinn Emanuel Urquhart & Sullivan UK, яка буде представляти його інтереси в Лондонському арбітражі в спорі з держателями єврооблігацій (нагадаємо, інтереси Приватбанку в судовому спорі з його екс-власниками у Високому суді Лондона представляє компанія Hogan Lovells International LLP).

Фінансисти раніше неодноразово висловлювали думку, що в держателів єврооблігацій Приватбанку високі шанси на виграш у спорах з державою у британських судах, у зв’язку з чим націоналізованому банку може знадобитися чергова докапіталізація.