ЗМІ: Нацполіція підозрює екс-топ-менеджера "Дельта Банку" в присвоєнні 50 млн дол.

Все про економіку та фінанси

23 січня 2016 року слідчий Печерського райуправління Нацполіціі в м. Києві направив колишньому першому заступнику голови ради директорів «Дельта Банку» Віталію Масюрі повідомлення про підозру у вчиненні низки кримінальних злочинів, які призвели до розкрадання з «Дельта Банку» понад 50 млн дол. (на момент вчинення злочину – 1,2 млрд грн), пише ZN.UA з посиланням на копію документа. Як зауважується, відповідний документ узгоджений з прокурором Київської місцевої прокуратури №6 Київської області. Відповідні дані у слідства з’явилися в результаті розгляду матеріалів об`єднаного кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань під №12015100060007565 від 24.11.2015.

Слідство вважає встановленим той факт, що в кінці 2014 року В.Масюра без відповідного рішення кредитного комітету «Дельта-Банку» підписав договір застави, за яким банк надав гарантійний депозит у розмірі понад 50,63 млн дол. за зобов`язаннями офшорної компанії Jamico Finance Ltd (Британські Віргінські острови) перед Bank Winter&Co AG (Австрія). Також Bank Winter&Co AG отримав право самостійно списувати кошти з коррахунку «Дельта-Банку». Що й було зроблено після того, як Bank Winter&Co AG письмово повідомив про невиконання офшорною компанією зобов`язань по кредиту.

«Повідомлення поки не було вручено безпосередньо пану Масюрі, оскільки сам він, за даними слідства, 22.01.15 покинув межі України і зараз знаходиться в Лондоні. У рамках проведення слідчих дій Печерський суд за зверненням Київської міської прокуратури вже заарештував майно пана Масюри і його найближчих родичів: об`єкти житлової та нежитлової нерухомості, а також 15 автомобілів, серед яких 4Range Rover, Bentley Continental GT, Mercedes Gl- і S-класу, Audi R8, Audi A8, BMW 7-ї серії, Toyota Land Cruiser Prado», - зауважується в матеріалі.

Про підозри Генпрокуратури щодо співучасті посадових осіб НБУ у виведенні 535 млн дол. з "Дельта Банку" читайте тут.

Про ризики списання Нацбанком мільярдних боргів "Дельти" по кредитам рефінансування - тут.

Про розслідування Антикорупційного бюро щодо керівництва НБУ через депозит сина В. Гонтаревої читайте тут.

Про спроби "Дельта Банку" відсудити 286 млн грн у компанії Хмельницького-Іванова читайте тут, про борги групи ТАКО й "Інсеко" перед банком на 2 млрд грн - тут.