ЗМІ: "Нафтогаз" пропонує Кабміну продати 49% акцій оператора ГТС за $7 млрд

Все про економіку та фінанси

"Нафтогаз України" вважає доцільним продаж 49% акцій оператора української ГТС міжнародному партнеру України для гарантування збереження доходів від транзиту газу на нинішньому рівні й після 2019 року, коли закінчиться дія контракту на транзит газу між НАКом і компанією "Газпром" (Росія), йдеться в листі "Нафтогазу" на адресу прем`єр-міністра Володимира Гройсмана, пише агентство "Українські новини".

За даними НАКу, вартість всього пакету акцій становить 14 млрд доларів, 49% - 7 млрд доларів відповідно.

"Вартість ГТС за оцінкою авторитетної міжнародної компанії становить близько 14 млрд доларів. Українське законодавство дозволяє кваліфікованому міжнародному партнеру придбати до 49% у статутному капіталі оператора ГТС України. Якщо міжнародний партнер заплатить відповідно 7 млрд доларів за 49% акцій оператора ГТС, то така інвестиція може розглядатися як певна гарантія збереження доходів від транзиту на поточному рівні. Тільки партнерство, яке буде безпосередньо спрямоване на реалізацію стратегічного завдання збереження ключової транзитної ролі, буде відповідати інтересам України", - сказано в документі.

У зв`язку з цим "Нафтогаз" просить прем`єра винести на розгляд Ради національної безпеки і оборони викладені вище стратегічні питання нацбезпеки і прийняти рішення щодо вжиття заходів для їх врегулювання. 

P.S.

Головний комерційний директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко заявив, що НАК не просить продавати 49% акцій оператора ГТС міжнародному партнеру, пише "Укрінформ".

"Нафтогаз наразі не просить уряд продавати українську ГТС. Питанням залучення міжнародного партнера вже протягом майже року займається уряд. Нафтогаз може надавати уряду необхідну інформацію для прийняття рішення в інтересах українського народу, але подавати це як намагання Нафтогазу продати українську ГТС - це огидна маніпуляція", - написав Вітренко.