Експортери беруть короткі гривневі кредити, щоб притримати валюту, - банкір

Все про економіку та фінанси

За даними джерел порталу ubr.ua, у четвер НБУ чотири рази виходив з інтервенціями на валютний ринок, постійно піднімаючи цінник продажу валюти: по 27,66 грн/дол, 27,68 грн/дол, 27,71 грн/дол і 27,74 грн/дол. За різними оцінками, сукупно викинув на ринок близько $50 млн.

Нагадаємо, 14.08.2018 НБУ на валютному аукціоні продав 66,6 млн дол із середньозваженим курсом 27,4619 грн/дол (обсяг допущених до аукціону заявок становив 98,1 млн дол). За попередні три тижні Нацбанк продав банкам 432 млн дол (у т.ч. 23-27 липня - 120,2 млн дол, 30 липня - 03 серпня - 240,6 млн дол, 6-10 серпня - 71 млн дол).

Великих валютних продажів корпорацій під сплату квартальних податків не відчувалося. Експортери притримували продаж вільної частини валютної виручки, а гроші на поточні і бюджетні платежі позичали під відсотки. «Серйозно зростає попит на короткострокові кредити для бізнесу», - зауважує начальнки управління ділінгових операцій "Райффайзен Банку Аваль" Юрій Гриненко.

Водночас помітно збільшується попит на валюту. «Драйвером зростання курсу став готівковий ринок. Цей фактор набуває характеристики сніжного кому, з яким вже все складніше боротися регулятору. Курс гривні стрімко наближається до психологічної позначки в 28 грн/дол», - зазначив директор казначейства банку "Кредит Дніпро" Олег Курінний.

Друге джерело попиту - це імпортери, які продовжують проплачувати контракти наперед й інвестори, які нещодавно отримали від Мінфіну виплати за погашеними випусками гривневих облігацій внутрішньої держпозики.

Незважаючи на слабку активність експортерів, банкіри не полишають надій на зростання валютних продажів з їхнього боку під бюджетні платежі.

«З позитивних чинників одна надія на податкові виплати, але потенціал на стримування зростання курсу долара у цього фактора невисокий. Ймовірно, НБУ зробить ще спроби не допустити зростання курсу до 28,0 грн/дол», - вважає Олег Курінний.