ЗМІ: МВФ вважає, що тарифи на газ мали б зрости на 40%

Все про економіку та фінанси

За даними джерел "Економічної правди", за розрахунками МВФ, з врахуванням поточних цін на нафту, підвищення тарифів на газ для населення в Україні мало б скласти 40%.

В.о. міністра фінансів Оксана Маркарова в інтерв`ю для видання утрималася від оцінки, як можуть змінитися бюджетні видатки на субсидії при зміні тарифів на газ (за тією чи іншою моделлю).

"Коли у нас буде узгоджене з міжнародними партнерами рішення, я зможу сказати, як воно вплине на бюджет. Наразі фінального рішення ще немає", - зауважила керівник Мінфіну.

Нагадаємо, врегулювання питання з тарифами на газ - одна з ключових вимог МВФ до України для виділення наступного траншу кредиту, поряд зі збалансуванням держбюджету, а також зміною норми закону про антикорупційний суд щодо апеляції по нинішнім справам, які веде НАБУ.

У травні вже колишній глава НКРЕКП Дмитро Вовк заявляв, що приведення цін на газ для населення до ринкового рівня призведе до їх збільшення на 60-70%.

Сьогодні під час години запитань до уряду у Верховній Раді прем`єр Володимир Гройсман нагадав, що ціна на газ для населення на поточний момент становить 7 тис грн за тис. кубів, тоді як для промисловості ця ціна становить 10 тис грн, пише УНІАН.

«Для українських громадян я вже більше року тримаю ціну на газ на рівні 7 тис грн, і я стримую ціну на газ. Ми працюємо над тим, щоб знайти справедливу формулу, і щоб для українських громадян оплата за газ була можливою через механізми регулювання самої ціни або через механізми адресної підтримки. І це дуже складне питання», - сказав глава уряду.