ЗМІ: МВФ - за підвищення тарифів на газ на 60%, але може погодитися на 30%

Все про економіку та фінанси

Кабінет Міністрів планує продовжити до жовтня 2018 року дію постанови №187 про покладання спеціальних зобов`язань на Національну акціонерну компанію "Нафтогаз України" і обласні газопостачальні компанії постачати населенню і підприємствам теплокомуненерго (ТКЕ) природний газ без зміни поточних цін, пише агентство "Українські новини" з посиланням на джерело в уряді.

"Постанову №187 ми плануємо продовжити до жовтня", - сказав співрозмовник агентства.

З його слів, найближчим часом уряд має намір активізувати переговори і домагатися зміни умов визначення ціни газу для населення з тим, щоб скоротити розмір підвищення цієї ціни.

Співрозмовник зазначив, що до сих пір МВФ наполягав на підвищенні ціни газу майже на 60%, однак є підстави припускати, що вдасться домовитися про зниження відсотка підвищення до 30%. 

Нагадаємо, НБУ очікує підвищення тарифів на газ у 2018 році на 25% та 15% у 2019 році.

За прогнозами Мінекономрозвитку, граничні роздрібні ціни на газ для населення у 2018 році зростуть на 18%. При цьому в міністерстві очікують, що ціна на газ для населення в 2019 році може збільшитися на 5-8% (залежно від сценарію), у 2020 році - на 14%, а в 2021 році - залишиться незмінною.