ЗМІ: МВФ не виділить транш Україні, поки не буде прийнятий держбюджет-2019

Все про економіку та фінанси

МВФ розгляне виділення чергового траншу Україні після прийняття держбюджету на 2019 рік, пише агентство "Українські новини" з посиланням на джерело, близьке до переговорів.

Місія МВФ, яка два тижні працювала в Києві, ввечері 19 вересня залишила Україну.

Поки ні від МВФ, ні від уряду і Національного банку жодних коментарів за підсумками переговорів немає.

Як зазначається, дискусії, які проводилися експертами фонду з представниками української влади, не призвели до очікуваного результату.

В ідеалі підсумком роботи місії має стати підписання меморандуму про співробітництво МВФ і України за новою програмою фінансування Stand-by. Цю програму планувалося запустити найближчим часом замість чинної EFF, припинивши її достроково.

За інформацією агентства, основні параметри програми, в загальному попередньо узгоджені, і, якби не виникла проблема, то документ міг би бути вже підписаний і, враховуючи графік роботи МВФ, винесений на затвердження ради директорів у другій половині жовтня. Таким чином, в кінці жовтня Україна вже могла б отримати перший транш у сумі 1,9 млрд доларів за новою програмою.

У процесі переговорів представники місії МВФ висунули вимогу про прийняття держбюджету України до підготовки меморандуму та винесення його на розгляд ради директорів.