ЗМІ: Фукс домовився в Москві та на Банковій про купівлю Промінвестбанку

Все про економіку та фінанси

За неофіційними даними видання dubinsky.pro, російський бізнесмен Павло Фукс узгодив з російською держкорпорацією «Внєшекономбанк» придбання Промінвестбанку.

«Узгодження було отримане на минулому тижні, і оформлено досить хитро: Фуксу і компанії ще з 9 осіб продадуть пакети акцій банку по 9.9%. Таке дріблення дозволяє уникнути необхідності узгоджувати покупку істотної частки акцій банку в НБУ. Отримати таке узгодження у Нацбанку Фукс і Ко не змогли», - зауважує видання.

Згідно з інформацією співрозмовників dubinsky.pro, ненадання Нацбанком згоди на купівлю Фуксом Промінвестбанком могло бути зумовлено розбіжностями щодо кандидатури глави правління Промінвестбанку. Як зауважується, регулятор лобіював збереження на цій посаді нинішнього керівника ПІБа Андрія Рожка (із заступником глави НБУ, куратором банківського нагляду Катериною Рожковою його пов`язує в т.ч. спільна робота в Фінбанку, - ред.).

Джерела dubinsky.pro стверджують, що в Адміністрації Президента дали гарантії Фуксу щодо подальшого невтручання НБУ в роботу ПІБа.

«При власному капіталі в 9.1 млрд гривень (337 млн дол) росіяни були готові продати банк за 150 млн дол, з яких 100 млн Фукс і Ко повинні заплатити відразу і 50 млн впродовж року», - пише видання з посиланням на власні джерела.