ФГВФО і НБУ продали через FFN мільярдні активи банків-банкрутів з дисконтом 98%

Все про економіку та фінанси

Американська компанія FFN вперше успішно провела аукціон з продажу пулу кредитів трьох банків-банкрутів, які перебувають в заставі НБУ. Сума угоди склала 130 млн грн, повідомило для LIGA.net джерело у Фонді гарантування вкладів фізосіб.

В аукціоні, який відбувся 12 грудня, взяли участь 7 потенційних покупців. Торги проходили за системою голландського аукціону. Стартова ціна становила 235 млн грн. Пул активів був куплений за 2,3% від номінальної вартості, уточнив співрозмовник (таким чином, обсяг пулу - 5,6 млрд грн, - ред.).

Цю інформацію підтвердила заступник директора-розпорядника Фонду гарантування Світлана Рекрут. Вона уточнила, що за 130 млн грн реалізовано пул активів вартістю понад 6 млрд грн.

"Це понад 2% від балансової вартості. До того ж від попередніх індивідуальних продажів деяких активів, що входили до складу пулу, вдалось виручити ще понад 80 млн грн. Вважаю, це гарним результатом", - прокоментувала С. Рекрут.

Як повідомлялося, кредитний пул складався з 35 кредитів Дельта Банку, Єврогазбанку і Актив-банку. Серед найбільш привабливих активів, за даними Фонду - обладнання для сонячної енергетики в Миколаївській області, земельні ділянки в Київській області, обладнання агропідприємства, зокрема, для насіннєвого заводу в Рівненській області.

Спочатку торги повинні були пройти 8 листопада, але вони не відбулися через технічний збій. За інформацією джерел агентства, в електронному інтерфейсі, наданому FFN, некоректно працювала кнопка, за допомогою якої учасники акційних повинні були зробити ставку. Результати аукціону були анульовані. 

Про інші кредитні пули банків-банкрутів, які продають ФГВФО та НБУ, див. тут.