З яких банків бізнес виводив депозити в серпні

Все про економіку та фінанси

За даними НБУ, за підсумками серпня обсяг депозитів юросіб збільшився на 13,2 млрд грн., або 5,7%. Причому зросли вклади як у гривні (+6,6 млрд грн, або +4,2%), так й іноземній валюті (+6,6 млрд грн, або 8,7%). Щоправда, враховуючи девальвацію офіційного курсу гривні в серпні майже на 10%, можна констатувати, що в цілому по системі мав місце певний відтік валютних депозитів.

Статистика Асоціації українських банків (містить дані про 114 установ зі 171 зареєстрованої в державі) засвідчує, що динаміка в розрізі різних учасників ринку була неоднорідною. У деяких випадках зафіксовано «чистий» відтік вкладів юросіб, а в деяких – більш активне зростання портфелю, ніж девальвувала гривня (тобто «чистий» притік). З огляду на це, в банківському секторі могло спостерігатися в т.ч. перетікання коштів бізнесу з одних фінустанов в інші.

Згідно з даними АУБ, «безумовний» відтік вкладів підприємств мав місце, зокрема, в «Промінвестбанку» (-639,1 млн грн), ПУМБ (-593,1 млн грн) та ВТБ Банку (-362,4 млн грн).

Фактичне скорочення депозитного портфелю юросіб могло відбутися і в інших фінустанов, але його номінально перекрила переоцінка валютних вкладів (у гривневому еквіваленті).

Судячи з усього, «чисте» зростання вкладів бізнесу зафіксовано, зокрема, в «Приватбанку», «Райффайзен Банку Аваль», Ощадбанку, «Укрсоцбанку», банку «Фінанси і кредит», ОТП Банку, Сітібанку, «Альфа-Банку», банку «Південний».

Слід також зауважити, що скорочення депозитів юросіб у банків могло відбуватися не тільки через зменшення довіри до тих чи інших фінустанов (з різних причин – як економічного, так і неекономічного характеру), але й з огляду на поточні бізнес-потреби (поповнення обігового капіталу тощо).

Про динаміку вкладів населення у провідних банків читайте тут, про динаміку кредитування населення - тут, про прибутки/збитки банків - тут.