З яких ТОП-банків у жовтні бізнес забирав свої вклади

Все про економіку та фінанси

Згідно з даними АУБ, за підсумками жовтня до числа банків з І та ІІ групи класифікації НБУ, які зіткнулися з найбільшим відтоком депозитів юросіб (і в абсолютному вимірі, і у відносному), увійшли, зокрема, банк «Надра», ПУМБ, «Південний», Промінвестбанк, банк «Кредит-Дніпро».

Водночас депозитний портфель юросіб збільшився, зокрема, в «Ощадбанку», «Райффайзен Банку Аваль», «Фінанси та кредит», ІНГ Україна, ОТП Банку.

Водночас звернемо увагу на дві складові. По-перше, в статистиці АУБ наведені дані не про всіх представників І та ІІ групи класифікації НБУ. По-друге, вплив переоцінки валютних депозитів у гривневому еквіваленті на обсяг відповідних портфелів був відносно незначним, з огляду на те, що на початок і кінець жовтня офіційний курс гривні становив близько 12,95 грн/дол.

Нагадаємо, у жовтні портфель гривневих депозитів юридичних осіб у банківській системі скоротився на 18,86 млрд грн або на 10,3%, а за десять місяців - на 5,16 млрд грн або на 3,1%. Водночас обсяг валютних депозитів юридичних осіб у жовтні зріс на 12 млн дол або на 0,1%, а за десять місяців - на 1,146 млрд дол або на 14,7%.