З банку "Кліринговий дім" Льовочкіної та Фурсіна "зникли" 1,3 млрд грн "інсайду"

Все про економіку та фінанси

Відповідно до звітності банку «Кліринговий дім», в першому півріччі він зафіксував збиток 325 млн грн (у т.ч. в ІІ кварталі – 327,25 млн грн), тоді як за аналогічний період минулого року – 28,5 млн грн. За підсумками всього 2016 року він звітував про збиток 83,2 млн грн (у 2015 році – 15,7 млн грн).

Чистий процентний дохід банку за січень-червень 2017 року впав до 24,3 млн грн на фоні 80,8 млн грн за 6 місяців-2016. Це відбулося при майже двократному скороченні процентних доходів (до 91,7 млн грн з 173,3 млн грн) та зменшенні процентних витрат майже на третину (до 67,4 млн грн з 92,5 млн грн). Витрати на формування резервів під знецінення кредитів – 322 млн грн (за 6 місяців-2016 – 51,6 млн грн).

За даними «Клірингового дому», на кінець ІІ кварталу обсяг активів становив 2,31 млрд грн (на початок року – 2,84 млрд грн), у т.ч. обсяг грошових коштів та їх еквівалентів – 625,4 млн грн (на початок року – 380,5 млн грн), кредитний портфель – 613,7 млн грн (на початок року – 823,5 млн грн). Депозитний портфель – 1,95 млрд грн (на початок року – 2,16 млрд грн).

За даними банку, на кінець ІІ кварталу загальна сума чистого кредитного портфелю, що наданий пов`язаним особам, становила 0,04% від регулятивного капіталу банку.

Як писав Finbalance, «Кліринговий дім» констатував, що на 31.12.2016 він порушував норматив Н9 (норматив максимального розмiру кредитного ризику за операцiями з пов’язаними особами). Водночас банк погодив з НБУ програму капіталізації на 2016-2018 рр. та План заходів щодо приведення діяльності у відповідність до вимог законодавства та нормативно-правових актів НБУ щодо операцій з пов`язаними з банком особами. «В своїй діяльності банк виконує передбачені вищезазначеними Програмами заходи», - констатував «Кліринговий дім» у звітності за 2016 рік.

Зі звітності банку «Кліринговий дім» за ІІІ квартал-2016 випливало, що на кінець вересня минулого року 80% його кредитного портфелю – це були позики пов’язаним особам, які становили 1,29 млрд грн (сформовані резерви - 495,3 млн грн).

Основні акціонери банку «Кліринговий дім» - нардепи Юлія Льовочкіна (сестра Сергія Льовочкіна) та Іван Фурсін (молодший бізнес-партнер Дмитра Фірташа). Вони – представники т.зв. «газової» групи (вона ж – «Росукренерго»), в яку, крім названих осіб, входили ще, зокрема, Юрій Бойко (екс-міністр енергетики часів Януковича, сьогодні – глава фракції «Опоблоку») та Валерій Хорошковський (екс-глава СБУ). Вони контролюють у т.ч. телеканал «Інтер».

І. Фурсін був у числі співвласників латвійського АТ Trasta komercbanka, якому на початку березня 2016 року Європейський центробанк (ЄЦБ) анулював ліцензію. Trasta komercbanka фігурував у розслідуванні щодо виведення мільярдів рефінансування НБУ з «Дельта Банку». І. Фурсін у свій час був главою наглядової ради банку «Надра», який до банкрутства контролював Д. Фірташ.

Про кримінальні провадження Генпрокуратури та Нацполіції щодо сумнівних операцій банку "Надра" (у т.ч. про зловживання коштами рефінансування), в яких фігурує, зокрема, його власник Д. Фірташ, див. тут. У цьому ж матеріалі - про гіперактивне зростання депозитного портфелю банку "Кліринговий дім" на фоні різкого "схуднення" деппортфелю "Надра" перед його банкрутством.

Про придбання Фірташем 29% акцій телеканалу "Інтер" у росіян та підозри щодо можливого сприяння цьому НБУ коштами рефінансування для банку "Надра"  читайте тут.

Про намагання НБУ та Фонду гарантування стягнути 1,4 млрд грн кредиту, який видавався банком "Надра" (спільно з банком "Кліринговим дім") для структур Фірташа-Льовочкіна під будівництво ТРЦ «Республіка» див. тут.

Про інсайдерські кредити в "Місто Банку" І. Фурсіна читайте тут, в банку ПУМБ Р. Ахметова - тут, в "МіБ" П. Порошенка - тут, в "Банку інвестицій та заощаджень" групи "Континіум" - тут, в банку "Восток" Fozzy Group - тут, в держбанках - тут.