Йованович: США продовжать допомагати НАБУ та САП

Все про економіку та фінанси

Посол США в Україні Марі Йованович в інтерв’ю агентству «ЛігаБізнесІнформ» заявила, що в Україні після Революції Гідності було здійснено «дуже важливі кроки в антикорупційній боротьбі, зокрема заснування нових антикорупційних органів - НАБУ та САП, це все – досягнення».

«Але Україні треба продовжувати цей рух, продовжувати реформування країни, і це власне те, про що український народ говорив у 2014 році, і це те, що мені продовжують говорити українці, коли я з ними зараз зустрічаюсь. І серед найважливіших завдань - продовження реформи судового сектору, це продовження антикорупційних зусиль.

Я безумовно погоджуюся, що боротьба з корупцією, це - найважливіший виклик і перед українським урядом, і перед всім українським народом. І варто визнати, що у 2014 році і з того часу, президент, всі прем’єр-міністри і Верховна Рада дуже багато зусиль доклали, і проявом цього є заснування нових антикорупційних органів. Ми пишаємося тим, що надали підтримку створенню цих антикорупційних органів і продовжимо допомагати їм.

Пару днів тому я зустрілася з деякими зі слідчих НАБУ і прокурорів САП, і розмовляла з цими хоробрими чоловіками та жінками, багато з яких, працюючи в НАБУ і САП, полишили інші посади та роботу, щоби взятися за те, що вони вважають своїм покликанням: допомагати Україні стати демократичною, прозорою країною, яка відповідає європейським стандартам. І не може не вражати те відчуття покликання і місії, які проявляється у розмовах з цими людьми.

Я думаю, що ці люди в НАБУ та САП добре працюють разом. І вони багато чого досягли, але зараз близько 100 справ, які вони розслідували та порушили, практично загальмовані на судовому рівні. Це показує необхідність заснувати незалежний Антикорупційний суд, який вже по суті справ має вирішувати, чи справді доведена вина, і в такому випадку людина відправляється у в’язницю, чи навпаки має бути звільнена», - зазначила М. Йованович.