Яценюк: влада вже підвищила податки для Ахметова. Тепер черга Коломойського

Все про економіку та фінанси

4 місяці тому парламент в 4 рази збільшив рентну ставку на руду, підвищивши таким чином оподаткування «олігарха на прізвище Ахметов». Зараз же перед парламентом стоїть питання про додаткові рентні платежі на нафту й газ [одним з ключових учасників цього ринку є група «Приват», - ред.]. Про це заявив глава уряду Арсеній Яценюк, повідомляє прес-служба Кабміну.

А. Яценюк також додав, що уряд готовий далі переглядати рентну ставку на руду «в тому випадку, якщо ставки на руду на конкурентних ринках, в першу чергу Росії, відповідають українським». «Всі, хто заробляють надприбутки, в сучасних воєнних умовах повинні чесно і справедливо поділитися», - зауважив прем’єр-міністр.

Щодо заходів зі стимулювання, А. Яценюк підкреслив, що Кабмін «буде не тільки оподатковувати свердловини, але й давати можливість свердлити нові свердловини і збільшувати обсяг видобутку»: «Тому до парламенту вноситься пропозиція щодо звільнення на період до року від рентних платежів нових свердловин, тільки за умови, якщо ці кошти від ренти будуть прямо поступати на спецрахунки і відправлятися на буріння нових свердловин. Щоб не казали, що уряд тільки закручує гайки. Ні – ми даємо можливість працювати, тільки чесно і прозоро».

Окремо на розгляд уряду планується внесення пропозиції щодо визначення мінімальної ціни на природний газ і нафту, з якої сплачуються податки. А. Яценюк повідомив, що наразі діє наступна схема – «добули газ при собівартості видобутку максимум 1 тисяча гривень з ПДВ і транзитуванням, продали на офшор за 1,5 тисячі гривень, а далі вже з офшора назад повернули по паперах і продають на території України по 6 тисяч гривень»: «Можете які хочете папери перекладати - здурити не вдасться. В країні треба платити податки».