Яценюк: собівартість видобутку газу в Україні – 100 дол. за 1 тис. кубометрів

Все про економіку та фінанси

Собівартість видобутку газу в Україні – 100 дол. за 1 тис. кубометрів. Про це заявив прем’єр Арсеній Яценюк в ефірі «Еспресо TV».

При цьому глава уряду наголосив, що для приватних видобувників газу встановлена висока рентна плата – 70%, яка покликана переспрямувати їх надприбутки в держбюджету (і за рахунок чого в т.ч. мають фінансуватися субсидії на комунальні послуги, - ред.).

А. Яценюк він відзначив, що за рік на потреби населення йде 21 млрд кубометрів газу (це з урахуванням обігріву будинків, на гарячу воду, на приготування їжі). І хоча в Україні видобувається 19 млрд кубометрів газу, однак з них на держкомпанію припадає 12 млрд кубометрів, решта ж 7 млрд кубометрів – це видобуток приватних компаній, які продають газу за ринковою ціною (нестача ж газу має покриватися в т.ч. за рахунок імпорту, - ред.).

Прем’єр навів такі розрахунки при формуванні тарифів. Ціна на газ у Європі – 240 дол за тисячу кубометрів. Якщо її помножити на офіційний курс (21 грн/дол), додати 4% держзбору, 20% ПДВ й 900 грн за транспортування, вийде 7188 грн за тисячу кубів. Це тариф, який на сьогодні встановлений для тієї категорії споживачів серед населення, яка споживає понад 200 кубів. Для тієї ж категорії населення, яка споживає менше 200 кубів, тариф складає близько 3600 грн.

А. Яценюк наголосив – щоб збільшувати видобуток газу в Україні, необхідно перейти на ринкові ціни.