Ярославський теж претендує на Промінвестбанк на фоні боргового конфлікту з ВТБ

19.05.2017, 09:00

Російський Внєшекономбанк (ВЕБ) визначився з фінальними кандидатами на придбання Промінвестбанку. Вчора наглядовій раді були представлені пропозиції двох претендентів. До вже відомої групи інвесторів (девелопера Павла Фукса і нардепа Максима Микитася) додався новий кандидат - власник групи DCH Олександр Ярославський, пише російський «Коммерсант» з посиланням на власні джерела.

За даними видання, О. Ярославський зробив пропозицію ВЕБу про покупку ПІБ в кінці минулого тижня. Угорська OTP Group, яка також робила ВЕБу пропозицію про покупку української "дочки", вчора в числі претендентів представлена не була. Як зазначається, її пропозиція була фактично безгрошовою, що не влаштувало ВЕБ. Глава ВЕБа Сергій Горьков, коментуючи за підсумками наглядової ради продаж ПІБу, не став називати кандидатів. "Зараз відповідь за НБУ, будемо чекати", - сказав він.

О. Ярославський підтвердив, що направив ВЕБу пропозицію про придбання ПІБа, не розкривши деталі. "Я давно цікавлюся придбанням банківських активів. Зокрема, я вів переговори зі Сбербанком про покупку його української "дочки", підписав угоду про наміри, провів due diligence. Однак продавець в результаті відмовився від угоди", - зазначив бізнесмен.

Після цього, за його словами, він почав розглядати інші банківські активи в Україні для інвестицій і зупинився на ПІБі. Він уточнив, що ще не подавав заявку на покупку ПІБу в НБУ, оскільки поки немає згоди продавця на угоду. О. Ярославський висловив при цьому надію, що проблем з узгодженням в Нацбанку не виникне, оскільки він добре відомий в банківських колах (володів Укрсиббанком, який продав для BNP Paribas).

С. Горьков заявив, що угода щодо продажу Промінвестбанку може бути закрита до 01 липня.

Про боргові вимоги ВТБ Банку до О. Ярославського див. тут.