Ярецький пішов з НБУ в банк з "непрозорою структурою власності"

Все про економіку та фінанси

Юрист Олександр Ярецький, який працював у департаменті реєстраційних питань і ліцензування НБУ, пішов з Нацбанку (до цього він працював у банку «Юнісон», «Форум», «Ерсте Банку»).

Як зауважив він, «мріяв про це останній місяць». «Змішані почуття. Хороший колектив, доброзичливі й чуйні співробітники, але при цьому повний бардак і розчарування. Звільнявся майже цілий день, трудову видали, а розрахунок так і не змогли провести», - розповів юрист.

При цьому директор департаменту реєстраційних питань та ліцензування НБУ Леонід Антонєнко констатував, що О. Ярецький привернув увагу своїми «гострими критичними зауваженнями на адресу Нацбанку, які нерідко були доречними».

«Ми запропонували Олександру критикувати зсередини. Ніхто не обіцяв, що буде легко. Олександр прийняв виклик і три місяці, долаючи свою неприязнь до сформованих в Нацбанку порядків, допомагав нам рухатися вперед.

Саша не любить піарити свої досягнення. А вони були. Ось наприклад одне з них. Він відстояв головних бухгалтерів банків. Завдяки йому вони не потрапили під каток наших червневих змін, які таврують репутацію банкірів, які працювали в неплатоспроможних банках. Ярецький переконав членів правління НБУ не ставити клеймо на бухгалтерів, якщо вони не входили в правління банку. Правління повпиралося, але не встояло під вагою Сашиних аргументів. Бухгалтера повинні знати свого героя в обличчя.

Це один приклад. Були й інші. Багато чого залишилося у вигляді напрацювань для майбутніх засідань правлінь, на яких ми повинні були з Олександром відстояти багато важливих і корисних речей. Наприклад, дозволяти банкам ставати ТОВ або скасовувати обов`язкову реєстрацію статутів банків в Нацбанку, або звільняти банки від обов`язку проходити лістинг, яка їх чекає з травня 2016 року, і багато іншого.

Тепер ці реформи будуть робити інші люди. У вересні до нас приєднуються нові тлумачні юристи і ми продовжуємо шукати талановитих людей в нашу команду.

Олександр іде працювати в банк з непрозорою структурою власності допомагати його власникам знаходити вихід з їх непростої ситуації. Вважаю, що тримісячний досвід роботи в нашому Департаменті додав Олександру балів у переговорах про його винагороду.

Радий за колегу. Відчуваю задоволення від нашої співпраці. Ми створюємо додану вартість не тільки для суспільства, а й для людей, які причетні до нашої роботи», - резюмував Л. Антонєнко.