Яресько: за курс відповідають всі, а не конкретна людина чи установа

Все про економіку та фінанси

В Україні немає жодної людини, яка б несла відповідальність за курс національної валюти. Про це вчора заявила міністр фінансів Наталія Яресько в ході засідання комітету Верховної Ради з питань економічної політики.

"Немає фізичної особи, яка була б відповідальною за курс. Я вам не назву людини. Жодної установи в цій країні, яка відповідальна за курс гривні, – сказала вона, відповідаючи на питання депутатів про те, хто винен у падінні курсу гривні. – Курс гривні формується на базі монетарної суми грошей в країні, на це ми з вами впливаємо. Тому що ми з вами створюємо дефіцит в країні щороку, коли приймаємо бюджет. Ми дуже добре попрацювали над зменшенням дефіциту за останні два роки, але він ще є... Ми всі разом формуємо курс і щодня приймаємо рішення, які впливають на курс", - сказала глава Мінфіну.

При цьому вона зазначила, що деякі бюджетні організації і органи місцевої влади використовували бюджетні кошти у грудні замість рівномірного розподілу їх на 12 місяців, що створило додатковий тиск на гривню. "Я зустрічалася з усіма обласними фінансовими директорами і сказала їм: "Не робіть цього", - зазначила Яресько.

УНІАН