Яресько: незгодні кредитори не мають блокуючий пакет, щоб зірвати реструктуризацію

Все про економіку та фінанси

Група держателів суверенних єврооблігацій України з погашенням 23 вересня (500 млн дол) і 13 жовтня (600 млн євро), які намагаються отримати кращі умови реструктуризації, не зможуть зірвати весь процес реструктуризації 18 млрд дол. зобов’язань України. Про це заявила міністр фінансів України Наталія Яресько, повідомляє Bloomberg.

За словами урядовця, «потенційно незгодні» не мають блокуючий пакет паперів (25%). «Я думаю, що все буде йти гладко», - зазначила Н. Яресько, додавши, що відповідні кредитори ведуть переговори з Franklin Templeton, який очолює спецкомітет кредиторів.

Як повідомляв Finbalance, частина держателі паперів з погашенням у вересні-жовтні вважає несправедливою угоду про реструктуризацію, досягнуту між урядом України та спецкомітетом кредиторів. Про це йшлося в листі американської юридичної компанії Shearman&Sterling, яка представляє їх інтереси.

Так, зокрема, зверталася увага на те, що борги України з погашенням у вересні-жовтні 2015 року пролонговуються на 8 років, тоді як, наприклад, папери з погашенням у 2023 році – фактично лише на півроку. «Рівномірне розширення термінів погашення може бути легко досягнуто без будь-яких витрат для України», - констатувалося в листі Shearman&Sterling.

При цьому Bloomberg нагадує, що після затвердження Верховною Радою попередніх умов реструктуризації боргів України мають відбутися голосування кредиторів по кожному з випуску паперів. І для їх схвалення потрібний буде кворум в кількості дві третини кредиторів, з яких проголосувати «за» повинні 75%.