Яресько натякнула в Давосі, що Україна може піти на реструктуризацію своїх боргів

Все про економіку та фінанси

Україна буде консультуватися з утримувачами свого суверенного боргу щодо «поліпшення середньострокової стійкості боргової ситуації». Про це в Давосі заявила глава українського Мінфіну Наталя Яресько, повідомляє Bloomberg.

За словами економіста Dragon Capital Олени Білан, ринок ці слова сприйняв як підтвердження побоювань щодо реструктуризації. Питання лише в тому, як вона може бути проведена – через розширення строковості погашення позик чи їх «стрижки» (списання частини боргу, - ред.).

Як повідомив Мінфін України в офіційному прес-релізі, в середу уряд України надав запит на Механізм розширеного фінансування Extended Fund Facility (EFF) для встановлення довготривалішого партнерства з МВФ.

«Механізм EFF надасть довготермінову підтримку протягом наступних чотирьох років, яка дозволить Україні повернутися до економічного зростання, відновити достатній рівень валютних резервів та забезпечити економічну та фінансову стабільність надалі.

Складовою частиною цього загального плану є консультації Міністерства фінансів з власниками українського суверенного боргу для покращання середньострокової фінансової стабільності. Як тільки буде достягнуто домовленостей з МВФ, українська влада представить кроки подальших консультацій зі своїми кредиторами», - йдеться в повідомленні Міністерства фінансів.

«Ринки очікували цього кроку і повинні схвально його сприйняти, так як це надасть фінансову підтримку, потрібну Україні для швидкого запуску економічного відновлення, і принесе прийнятні результати для всіх зацікавлених сторін. Сьогоднішнє рішення ще раз демонструє міжнародним фінансовим партнерам та кредиторам незмінну відданість українського уряду амбіційній програмі реформ та макро-економічній стабільності,” - прокоментувала міністр фінансів Наталія Яресько.