Яресько - кредиторам про реструктуризацію: затягуючи переговори, збільшуєте втрати

Все про економіку та фінанси

Якщо кредитори України не розпочнуть найближчим часом серйозних переговорів про реструктуризацію боргу, то можуть зіткнутися з ризиком ще більших втрат. Про це міністр фінансів Наталія Яресько заявила в інтерв’ю The Wall Street Journal, повідомляє агентство УНН.

“Насамперед, вони недооцінюють глибину фінансової та економічної кризи, в якій перебуває зараз Україна”, — сказала вона.

У разі погіршення ситуації може збільшитись ризик відмови країни від обслуговування зовнішніх боргів, попередила Н.Яресько. “Це один з тих ризиків, який кредитори повинні брати до уваги”, — наголосила міністр.

Н.Яресько також зазначила, що поки переговори з приватними кредиторами йдуть повільно: “Ми не рухаємося вперед у наших обговореннях так швидко, як я розраховувала”.

За її словами, вона досі мала конструктивні консультації тільки з окремими власниками паперів, вести же ефективні переговори вона може тільки з ясно окресленою групою кредиторів.

Коментуючи нещодавню публічну контрпропозицію групи найбільших приватних кредиторів України на чолі з Franklin Templeton Investments, які наголосили на неприйнятності списання частини заборгованості України, Н. Яресько заявила, що однієї розстрочки українських боргів буде недостатньо для виконання програми, узгодженої з МВФ.

Нагадаємо, у вівторок міністр фінансів Росії Антон Силуанов заявив, що якщо Україна своєчасно не погасить євробонди на 3 млрд дол (заплановане на грудень), то Москва буде звертатися в арбітражні суди по англійському законодавству.