Якщо Україна та МВФ розірвуть відносини, курс буде 30 грн/дол, - Фонд Блейзера

Все про економіку та фінанси

На думку виконавчого директора Міжнародного фонду Блейзера Олега Устенка, девальвація гривні до 30 грн/дол. можлива при розриві відносин України з МВФ (а Фонд попередив - якщо не буде е-декларування, не буде й третього траншу, - ред.). Проте, не дивлячись на річну відстрочку з отриманням чергового траншу кредиту фонду, експерт оцінює ймовірність реалізації такого сценарію як дуже низьку – близько 10%. Очікується, що розв`язка історії з МВФ настане скоро – влади очікують рішення фонду про черговий транш вже в кінці серпня – початку вересня, пише "РБК-Україна".

За оцінками керівника аналітичного департаменту Concorde Capital Олександра Паращія, якщо не буде активізації військових дій на східних кордонах, то і курс не буде рватися до позначки в 30 гривень. 

Головний економіст Dragon Capital Олена Бєлан також прогнозує, що стан валютного ринку восени погіршиться через сезонне зростання попиту на валюту на тлі подальшої лібералізації Національним банком валютних обмежень. "Ми зберігаємо наш прогноз зниження курсу гривні на кінець 2016 року до рівня 27 грн/долар у порівнянні з поточним значенням, хоча при сприятливій динаміці цін на сталь та нафту тиск на гривню може виявитися слабкішим, ніж ми очікували", - коментує експерт.

Як писав Finbalance, експерти центру СASE Ukraine прогнозують, що в 2017 році середній курс складе 29,4 грн/дол, тоді як прогноз уряду, який закладається в проект держбюджету, - 27,2 грн/дол. У наступному році фахівці очікують зростання ВВП на 2,5% та інфляцію 10,7%.

У травні інвестиційна група ICU (одним із співвласників якої до призначення главою НБУ була В. Гонтарева) озвучувал прогноз курсу 28 грн/дол. на кінець 2016 року та 30 грн/дол. – на кінець 2017 року. За підсумками 2016 року аналітики ICU очікували споживчу інфляцію 13,8%, а на кінець 2017 року – 7,6%.