НБУ назвав два банки, які станом на 1 березня порушували новий норматив ліквідності

Все про економіку та фінанси

За даними НБУ, на 1 березня серед працюючих банків два учасники ринку порушували норматив коефіцієнта покриття ліквідністю за всіма валютами (LCRвв; має бути не менше 80%). Йдеться про Місто Банк (18,23%) та Комінвестбанк (58,27%).

Після них за вказаним параметром йшли Мегабанк (91,84%) та Кредобанк (96,81%).

Нагадаємо, коефіцієнт покриття ліквідністю (LCR) був введений регулятором з 01.12.2018. Він встановлює мінімально необхідний рівень ліквідності для покриття чистого очікуваного відтоку коштів з банку протягом 30 днів з урахуванням стрес-сценарію. На першому етапі мінімально необхідне значення встановлене на рівні 80%. У подальшому цей показник буде підвищений до 100%.

У грудні НБУ вирішив пом’якшити на півроку мінімальне значення нормативу LCR в іноземній валюті з 80% до 50%.

"Уточнені розрахунки LCR в іноземній валюті, які банки здійснювали у грудні цього року, засвідчили необхідність пом’якшення вимог терміном на півроку. Протягом цього періоду банки зможуть збільшити обсяг високоякісних ліквідних активів (ВЛА) в іноземній валюті, необхідних для виконання нормативу, адже в цей час будуть погашені окремі випуски облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) в іноземній валюті, які є у власності банків.

Методика розрахунку нормативу передбачає, що власне ОВДП в іноземній валюті із залишковим терміном погашення понад 30 днів враховуються лише до ВЛА для розрахунку нормативу LCR за всіма валютами і не враховуються як ВЛА для LCR в іноземній валюті”, - констатував Нацбанк.