Які банки упродовж девальваційного 1-го півріччя видавали бізнесу гривневі позики

Все про економіку та фінанси

За першу половину поточного року зростання кредитного портфелю юросіб у банківській системі на 70,77 млрд грн., або 7,8% відбулося за рахунок, насамперед, переоцінки його валютної складової після девальвації, у той час як гривнева частина скоротилася на 37,7 млрд грн., або 7,9%. Але не всі банки зменшували портфелі позик для підприємств у національній валюті. Про це свідчить статистика НБУ.

За даними регулятора, із 33 банків, що наразі входять до І та ІІ групи класифікації, 18 наростили обсяг гривневих кредитів для юросіб. В абсолютному вимірі зростання було найбільшим у ВіЕйБі Банку (+4,03 млрд грн., або +50,1%), що могло бути, пов’язано в т.ч. з фінансуванням представників аграрної галузі, в якій активно працює основний акціонер фінустанови; в «Ощадбанку» (+4,02 млрд грн., або +12,4%) на фоні, не виключено, «наполегливих» прохань уряду про підтримку держпідприємств; банку «Фінанси та кредит» (+2,02 млрд грн., або +16,4%), у випадку якого, як варіант, інші бізнеси основого власника потребували кредитного підживлення через гальмування економіки.

Найбільш суттєво гривневі портфелі кредитів для бізнесу зменшилися в «Приватбанку» (-7,1 млрд грн., або -7,8%), «Укрсоцбанку» (-1,5 млрд грн., або -19,8%) та банку «Хрещатик» (-1,01 млрд грн, або -29,7%).

При цьому сьогодні частина учасників ринку декларує, що готова видавати позики підприємствам.