Кредитування бізнесу: які банки нарощують портфель

Все про економіку та фінанси

Відповідно до статистики НБУ, за підсумками ІІ кварталу обсяг валютних кредитів юрособам у банківській системі зменшився на 558 млн дол (-3,2%), а гривневих – на 4 млрд грн (-1,1%).

Водночас з даних регулятора випливає, що серед 30 банків – найбільших кредиторів юросіб валютна складова відповідного кредитного портфелю зросла у 8-ми фінустанов: в Укрексімбанку, Альфа-Банку, Таскомбанку, Мегабанку, Сітібанку, Прокредит Банку, Діамантбанку, Кредобанку (див. нижче таблицю).

Серед вказаних ТОП-30 банків обсяг гривневих кредитів юрособам збільшився в 16-ти: у Райффайзен Банку Аваль, Укргазбанку, Прокредит Банку, Альфа-Банку, ОТП Банку, ПУМБ, Таскомбанку, ВТБ Банку, Кредобанку, банку «Південний», Укрексімбанку, Діамантбанку, банку «Восток», Платинум Банку, Індустріалбанку, Міжнародному інвестиційному банку (див. нижче таблицю).

Обсяг резервів у вказаній групі збільшився в 13 банків (у Сбербанку, БМ Банку, Укрсиббанку, Ощадбанку, Таскомбанку, Креді Агріколь Банку, Прокредит Банку, Фортуна-Банку, банку «Восток», Міжнародному інвестиційному банку, Індустріалбанку, ПУМБ, Сітібанку (див. нижче таблицю). 

Читайте детально про фінстан УкрексімбанкуОщадбанкуУкргазбанку,  ПриватбанкуПУМБРайффайзен Банку АвальУкрсиббанкуОТП БанкуУкрсоцбанку/UniCreditАльфа-БанкуПромінвестбанкуВТБ БанкуСбербанкуПлатинум БанкуФінбанкуКредит ДніпроДіамантбанку"Південний"А-Банкубанку "Восток"Трастбанків "Кліринговий дім" та "Місто-банку"ТаскомбанкуІндустріалбанку та Експрес-банкуБанку інвестицій та заощадженьФортуна-банку"Глобус"АкордбанкуPIN bankбанку "Форвард"Правекс-банку"Авангард"Міжнародного інвестиційного банку.

Рейтинг банків з найбільшим відтоком коштів населення за 1-е півріччя див. тут, а коштів юросіб -тутРейтинг найбільш збиткових і прибуткових банків - тут. У яких банків процентні витрати перевищили їх процентні доходи - тут. У яких банків найбільше безнадійних боргів - тут. Рейтинг банків за обсягом активів - тут. Які банки найбільше втратили від операцій з валютою та цінними паперами - тут. Які банки найактивніше скорочують резерви під кредити - тут. Які банки найбільше витрачають на рекламу та маркетинг - тут. У яких банків збільшився борг перед НБУ по кредитам рефінансування - тут.  Які банки зменшили валютні борги перед іншими банками - тут