Як зміни в оподаткуванні ПДВ вплинуть на агрохолдинги

Все про економіку та фінанси

Агентство Fitch заявило, що недавні зміни в податковій системі України є нейтральними для рейтингів Кернел і МХП, які знаходяться на рівні «CCC». Прийняті поправки до Податкового кодексу виявилися більш сприятливими для цих компаній, ніж Fitch припускало у своєму консервативному прогнозі від 2 вересня 2015 р, однак рейтинги компаній залишаються без змін, так як вони стримуються стелею України «ССС».

24 грудня 2015 року Верховна Рада прийняла ряд поправок до спецрежим оподаткування сільськогосподарських виробників, які набрали чинності в 2016 році. Основні зміни стосуються часткового скасування пільг в рамках спеціального режиму ПДВ для сільськогосподарських компаній, відновлення відшкодування ПДВ з експорту зерна та підвищення фіксованого сільськогосподарського податку.

Зміни по-різному впливають на МХП і Кернел, констатує Fitch.

У результаті нового законодавства підрозділи МХП по м`ясу птиці та зерну будуть утримувати лише 50% і 15% ПДВ відповідно в порівнянні з 100% раніше. У той же час компанія отримає переваги від відшкодування ПДВ з експорту зерна. Тим не менше, цього буде недостатньо, щоб компенсувати скорочення доходів від спеціального режиму ПДВ (2014: 18% від EBITDA), і загальний вплив на грошові потоки МХП буде негативним.

Для Кернела новий податковий режим буде сприятливим, оскільки переваги від відшкодування ПДВ з експорту зерна більш ніж компенсують зниження сум утримуваного ПДВ в його рослинницькому сегменті (15% порівняно з 100% раніше).

Затверджені зміни режиму оподаткування є більш сприятливими для обох компанії, ніж допущення, на підставі яких робилися попередні прогнози Fitch. У своїх прогнозах агентство консервативно виходило з повного скасування спеціального режиму ПДВ для сільськогосподарських виробників з 2016 року без подальшого відновлення відшкодування ПДВ з експорту зерна.