Як підприємці зможуть легально обійти вимоги щодо використання касових апаратів

Все про економіку та фінанси

В Україні нараховується 250 тис платників податків третьої групи. За різними оцінками, 25-55 тис суб`єктів підприємницької діяльності потрапить під вимогу застосування касових апаратів. Про це повідомила глава Державної регуляторної служба Ксенія Ляпіна в колонці на «Економічній правді».

«Також звертаю увагу, що прямої норми, яка б вимагала РРО від усіх інших, нема і бути не може. РРО застосовується відповідно до закону "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", де виписані норми застосування РРО. Тобто йдеться не про застосування норм до всієї третьої групи, а тільки до тих, хто відповідає предмету закону», - зауважила К. Ляпіна.

При цьому за її словами є кілька способів цілком легально обійти вимоги застосування РРО.

«Від найпростіших - переходу на другу групу спрощеної системи оподаткування, реєстрації нового суб`єкта господарювання другої групи чи реєстрації кількох суб`єктів - до більш екзотичних способів торгівлі - через пересувну мережу.

Можна прогнозувати, що лише кілька тисяч з 25-55 тис підприємців, які підпадають під таку вимогу, придбають і запустять касові апарати. Так ми не досягнемо цілей, яких прагне держава, з введенням вимог до застосування касових апаратів.

Єдине, до чого ми можемо прийти, це подорожчання ведення легальної підприємницької діяльності, скорочення кількості суб`єктів третьої групи спрощеної системи оподаткування. Позитивних наслідків ми не досягнемо ні для бюджету, ні для якості торгівлі. Тоді навіщо це робити?

Спрощена система оподаткування була введена саме для того, щоб позбавитися зайвих видатків на облік та адміністрування найдрібніших суб`єктів, тих, для кого це дорого і не відповідає їх рівню фахової підготовки для такої роботи. Тобто для "підприємців проти бідності". Ця система існувала саме для них», - констатувала К. Ляпіна.