Як Дельта Банку вдалося отримати прибуток на фоні проблем з поверненням депозитів

Все про економіку та фінанси

За підсумками 2014 року прибуток Дельта Банку склав 46,3 млн грн, свідчить звітність фінустанови.

Це стало можливим, насамперед, за рахунок менш активного формування резервів під знецінення кредитів (у порівнянні з іншими учасниками банківського ринку).

На кінець грудня рівень покриття резервами кредитного портфелю юросіб у «Дельта Банку» становив лише 6,3%, тоді як, наприклад, в Укрексімбанку – 45,8% (внаслідок чого він і зафіксував збиток 9,8 млрд грн).

Рівень же покриття резервами кредитного портфелю фізосіб у «Дельти» на кінець 4-го кварталу становив 10,9%, тоді як, скажімо, в «Райффайзен Банку Аваль» - 117,5%.

Додамо, що в минулому році процентні витрати Дельта Банку перевищили його процентні доходи на 952,9 млн грн. Ця тенденція була характерна, зокрема, й для 2013 року. Водночас тоді відповідний негативний результат був у понад 3 рази меншим (303,8 млн грн). При цьому Дельта Банк отримав торік отримав чистий комісійний дохід 3,2 млрд грн (у 2013 році – 2,9 млрд грн). Негативний результат фінустанови від операцій з іноземною валютою в 2014 році склав 1,49 млрд. Водночас «Дельта» зафіксувала позитивний результат від переоцінки валюти на рівні 1,28 млрд грн (причому в 4-му кварталі було «плюс» 1,83 млрд грн).

За підсумками 2014 року обсяг валютних позик, виданих "Дельта Банком" населенню, збільшився на суму близько 54,7 млн дол (+17,5%). Портфель же гривневих кредитів фізособам скоротився на 1,045 млрд грн (-6,2%). При цьому обсяг гривневих позик, виданих юридичним особам, збільшився на 2,06 млрд грн (+18,4%). А валютних кредитів юрособам скоротився на суму близько 557,7 млн дол (-47,4%).

Як уже повідомляв FINBALANCE, в І-ІІІ кварталах минулого року спостерігалося зростання валютних кредитів населенню у кількох банках. Зокрема, Дельта Банку, банку «Надра», банку «Фінанси та Кредит».

Тоді перші дві установи не відповіли на запит FINBALANCE, не пояснивши, за рахунок чого це відбувається. Натомість у банку "Фінанси та кредит" запевняли, що це зумовлено "врегулюванням зобов`язань за договорами і не пов`язано з фактичним наданням позик" (відбулося зворотне оприбуткування зобов`язань за портфелем кредитів фізичних осіб через невиконання зобов`язань за угодою про відступлення права вимоги). "Надання споживчих кредитів фізособам в іноземній валюті категорично заборонене", - нагадував наш співрозмовник.

Щодо зростання обсягу гривневих кредитів юросіб, то у випадку багатьох банків це зумовлювалося реструктуризацією раніше виданих валютних позик (у т.ч. конвертацією їх у гривневі).