WSJ: JPMorgan викупив усі дорозміщені євробонди України на $350 млн

Все про економіку та фінанси

JPMorgan Chase & Co. безпосередньо позичив українському уряду близько $350 млн за два тижні до першого туру президентських виборів, повідомляє WSJ з посиланням на джерела, обізнані з цією угодою, констатує "Інтерфакс-Україна".

Як йдеться в матеріалі видання, банк, заявлений єдиним організатором довипуску 10-річних єврооблігацій України, самостійно викупив їх, що є відходом від стандартної практики.

За словами джерел, угода може принести мільйони доларів прибутку для JPMorgan, який купив облігації з дисконтом.

Як вказує WSJ, в останні тижні українські урядовці зустрічалися з керівниками фондами облігацій в Майамі і Нью-Йорку, щоб неофіційно обговорити питання про випуск нових боргових зобов`язань у зв`язку зі зростанням попиту на єврооблігації ринків, що розвиваються і їх подорожчанням, проте інвестори закликали відкласти продаж нових боргів до виборів.

У цей ситуації JPMorgan запропонував Україні довипустити єврооблігації на $350 млн з погашенням у 2028 році і продати їх у приватному порядку банку, сказали виданню люди, знайомі з угодою. За їхніми даними, банк купив облігації по 98,88% від номіналу, і перепродав їх інвесторам за ринковим курсом близько 100,50%. Якщо JPMorgan продасть усі облігації за цією ціною, то прибуток від операції складе приблизно $5,7 млн, говориться в матеріалі.

Згідно з ним, фірми з Уолл-стрит час від часу робили такі угоди через так звані proprietary trading desks до фінансової кризи 2008 року, але рідко робили це потім, так як нові правила вимагають від них значного резервування за такими угодами.

Як повідомлялося, Мінфін 13 березня заявив про дорозміщення єврооблігацій з терміном обігу до листопада 2028 року на суму $ 350 млн зі ставкою купона 9,75% річних. Таким чином, загальний номінальний обсяг випуску зріс до $ 1,6 млрд. Ціна розміщення в повідомленні не вказувалася. Розрахунок з інвесторами планується 21 березня 2019 року.

За словами глави Мінфіну Оксани Маркарової, розміщення цінних паперів проходить в рамках плану зовнішніх запозичень на поточний рік. "Виконання Мінфіном державного бюджету відповідно до складеного плану є важливим елементом нормальної ритмічної роботи, коли витрати фінансуються тоді, коли заплановані, а фінансування надходить вчасно. Вчора, при наявності такої можливості, дорозмістили один з торішніх випусків", - написала вона в соцмережі Facebook 13 березня.

Україна в жовтні минулого року розмістила єврооблігації на $ 2 млрд: випуск 5-річних єврооблігацій на $ 750 млн і 10-річних - на $ 1,25 млрд. Прибутковість 5-річного траншу склала 9% річних, 10-річного - 9,75% річних. Початковий орієнтир дорівнював відповідно близько 9,25% річних і близько 10% річних.

Організаторами випуску євробондів України виступили BNP Paribas, Citi, Goldman Sachs і J.P. Morgan.