WSJ: Фрідман на вимогу влади США продає частку в компанії з кібербезпеки

Все про економіку та фінанси

Інвесткомпанія Pamplona Capital Management на вимогу США продає свою частку в компанії Cofense Inc, що надає для великих американських корпорацій послуги в сфері кібербезпеки. Про це повідомляє газета The Wall Street Journal з посиланням на джерела, констатує liga.net.

За інформацією видання, представників комітету з іноземних інвестицій США (CFIUS), які зажадали продати пакет акцій в Cofense, стурбувала інвестиційна активність російського бізнесмена Михайла Фрідмана - основного акціонера інвесткомпанії LetterOne Holdings - інвестора Pamplona Capital Management.

У той же час представник Фрідмана пояснив виданню, що вимога CFIUS пов`язано з рівнем іноземного капіталу в Pamplona Capital Management, але персональних претензій до Фрідману або LetterOne CFIUS не озвучив.

Pamplona Capital Management заснував в 2005 році співвласник Альфа-банку Олексій Кнастер. Під управлінням компанії знаходяться активи на суму понад 6 млрд євро. Ключові інвестори Pamplona - співвласники Альфа-груп Фрідман, Герман Хан та Олексій Кузьмічов. Частку в Cofense Inc Pamplona купила в 2018 році за $ 400 млн.

Нагадаємо, Фрідман став одним з російських бізнесменів, які увійшли в т.зв. "кремлівську доповідь" Міністерства фінансів США, опубліковану 30 січня 2018 року. Список включає прізвища російських чиновників і бізнесменів, яких американський уряд вважає близькими до президента РФ Володимира Путіна.