Влада пообіцяла МВФ «підстригти» спецпенсії

Все про економіку та фінанси

Влада поступово уніфікує правила обчислення спеціальних і загальних пенсій. Про це йдеться в Меморандумі про економічну та фінансову політику між МВФ та Україною.

«Попри низький середній рівень пенсійних виплат, через низький пенсійний вік, наявність можливостей дострокового виходу на пенсію і щедрі умови пенсійного забезпечення для окремих професій загальний обсяг пенсійних видатків, виражених як частка від ВВП, є одним з найвищих в Європі. Ми продовжимо реформи, що розпочались в 2011 р., для посилення фіскальної стійкості системи в довгостроковій перспективі і забезпечення її більшої справедливості.

Використовуючи допомогу від МВФ, ми переглянемо пенсійну систему з метою зменшення її дефіциту і забезпечення європейських стандартів. Для цього ми подамо до Верховної Ради переглянутий Закон України «Про пенсійне забезпечення» не пізніше 15 вересня 2015 р. з тим, щоб він вступив в силу з 1 січня 2016 р. В період дії програми ми індексуватимемо пенсії (в тому числі ті, що призначені держслужбовцям, і спецпенсії) до рівня цін і знизимо поріг для оподаткування пенсійних виплат податком на доходи. Ми також поступово уніфікуємо правила обчислення спеціальних і загальних пенсій», - констатується в Меморандумі.