Військова прокуратура затримала екс-заступника Соркіна

Все про економіку та фінанси

Головний військовий прокурор Анатолій Матіос повідомив про затримання екс-заступника глави НБУ О. Ткаченка (на фото) та екс-директора Гендепартаменту НБУ Р. Яковлева в рамках кримінального провадження №1201322054000040 від 31.03.2013.

Згідно з інформацією А. Матіоса, досудове слідство встановило, що в період з квітня 2013 року по лютий 2014 року вказані особи (цитата) «діючи у складі злочинної організації спільно з Курченко С.В., Соркіним І.В., Агафоновим В.В. та іншими особами, з корисливих мотивів, незаконно заволоділи шляхом зловживання лужбовим становищем коштами Національного банку України в особливо великих розмірах на загальну суму 787 млн 396 тис 148 грн, наданими ПАТ «Реал Банк» у вигляді стабілізаційного кредиту».

За даними А. Матіоса, О. Ткаченку та Р. Яковлеву повідомлено про пізору у вчиненні злочинів та направлено клопотання до суду щодо обрання стосовно підозрюваних запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Згодом А. Матіос уточнив, що О. Ткаченку та Р. Яковлєву інкримінують не тільки економічні злочини, але й у т.ч. держзраду: "Всім членам злочинної організації інкримінується, крім цих економічних злочинів, співучасть у складі злочинної організації і державна зрада. Чому? Всі дії, які вони вчиняли, йшли на шкоду оборонній, економічній безпеці, що прописано у відповідній класифікації статті", - повідомив Матіос.

За його словами, кримінальні провадження щодо вказаних двох осіб можуть бути спрямовані до суду до осені. Їм загрожує ув’язнення на термін від 8 до 15 років.

А. Матіос також розповів, що вказані особи під час ухвалення Нацбанком рішення щодо надання «Реал Банку» стабкредиту майже на 800 млн грн. ввели в оману наглядову раду НБУ, оскільки запевняли, що заставного майна «Реал Банку» достатньо для покриття його боргових зобов’язаних перед НБУ: тоді як реальна вартість забезпечення під стабкредит була «200 з гаком мільйонів», «вони спільно з іншими людьми дописали, що заставного майна є мільярд триста».

Головний військовий прокурор також наголосив, що через «Реал Банк», який контролював Курченко, проводилося багато злочинних операцій.

Довідково

Як раніше повідомлялося, Курченку інкримінується створення та забезпечення діяльності злочинної організації, що була спрямована на заволодіння майно державних компаній:

- заволодіння видобутим ПАТ «Укргазвидобування» та ПАТ «Укpнaфта» скрапленим газом на суму 2,196 млрд грн.;
- заволодіння коштами Національного банку на 787,40 млн грн., що надавалися ПАТ «Реал банк» у вигляді стабілізаційного кредиту;
- незаконне заволодіння коштами АТ «Брокбізнесбанк» на суму 836,93 млн грн. при протиправному наданні АТ «Брокбізнесбанк» міжбанківських кредитів на користь ПАТ «Реал банк» та незаконному розміщенні «Брокбізнесбанком» коштів на кореспондентському рахунку в ПАТ «Реал банк»;
- заволодіння коштами «Брокбізнесбанку» на 1,44 млрд грн. при видачі кредитів підконтрольним Курченку підприємствам;
- заволодіння коштами «Укргазбанку» на 499,84 млн грн. при укладенні удаваних договорів купівлі-продажу облігацій Державної іпотечної установи з АБ «Укргазбанк»;
- заволодіння коштами ПАТ «Аграрний фонд» в особливо великих розмірах на загальну суму 2,07 млрд грн. при укладенні АТ «Брокбізнесбанк» удаваних договорів купівлі-продажу облігацій внутрішньої державної позики та договорів прямого РЕПО з Національним банком.