Вищий госпсуд скасував рішення про стягнення 144 млн грн з Укргазбанку

Все про економіку та фінанси

16 серпня Вищий господарський суд скасував постанову Київського апеляційного госпсуду від 29.06.2016 року по справі №910/16631/14 про стягнення з «Укргазбанку» 144 млн грн на користь ТОВ «Укрконцепт». У зв’язку з цим, "виконавче провадження №51720683 має бути закінчено, постанова про арешт коштів боржника скасована, а платіжні вимоги про примусове списання коштів з рахунків АБ «Укргазбанк» відкликані", йдеться в заяві фінустанови.

"Правову позицію банку у засіданні Вищого господарського суду України підтримали представники Генеральної прокуратури України та Міністерства фінансів України.

Нагадаємо, що 29.07.2016 року відбулася злочинна спроба заволодіння державними коштами у розмірі майже 159 млн грн через накладання арешту на рахунки АБ «Укргазбанк». Завдяки оперативним та злагодженим діям Міністерства фінансів, НБУ, Міністерства юстиції, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, правоохоронних органів та суддів Вищого господарського суду України цю спробу вдалося зупинити.

Такого роду дії були ініційовані недобросовісними позичальниками виключно для привласнення активів банку, блокування його поточної роботи щодо повернення проблемної заборгованості та підриву його репутації як надійної та стабільної фінансової установи. Проте, завдяки злагодженим діям керівництва банку та усіх державних органів влади, цю незаконну спробу було зупинено – банк продовжив свою активну діяльність у поверненні проблемної заборгованості та недопущення спричинення збитків державі та дестабілізації ситуації в банківському секторі України", - констатується в заяві Укргазбанку. 

Детальніше про цей конфлікт читайте тут.