Суд відмовив Жеваго у перегляді рішення про виплату вкладнику його банку 1 млн грн

02.04.2017, 09:00

20 березня Дарницький райсуд м. Києва відмовився задовольнити заяву екс-власника банку «Фінанси та кредит», нардепа Костянтина Жеваго про перегляд заочного рішення цього суду від 16.12.2016, яким, як писав Finbalance, було задоволено позов вкладниці банку «Фінанси та кредит» та зобов’язано К. Жеваго відшкодувати їй майнову шкоду - 1,03 млн грн.

Свою заяву нардеп мотивував тим, що в судове засідання не з`явився, бо не був належним чином повідомлений про час розгляду справи, а оскільки справа була розглянута без його та участі його представника, заочне рішення суду грунтувалося лише на підставі доказів, які були подані позивачем, що, на думку К. Жеваго, порушило його права як відповідача.

Однак суд вирішив, що заява нардепа є необґрунтованою, оскільки, згідно з ч. 9 ст. 74 ЦПК України, виклик у суд був опублікований у пресі, через що відповідач вважається таким, що був завчасно повідомлений належним чином. «Одночасно відповідач не посилається на докази, що мають істотне значення для правильного вирішення спору, як це передбачено ст. 229 ЦПК України», - додається в ухвалі суду від 20.03.2017.

Довідково

За даними Фонду гарантування, коли в банк «Фінанси та кредит» була введена тимчасова адміністрація, обсяг вкладів фізосіб у ньому становив 17 млрд грн, а юросіб – 4 млрд грн.

На 01 березня 2017 року вкладникам банку "Фінанси та кредит" у межах гарантійної суми виплачено 9,9 млрд грн (94,8% запланованих виплат). Як відомо, компенсації вкладникам банків-банкрутів здійснюються, передусім, за рахунок емісійних коштів НБУ (який надає кредити Фонду та монетизовує облігації, які для Фонду випускає Мінфіну), що провокувало девальвацію та розкручування інфляції.

За даними НБУ, з 29 млрд грн кредитного портфелю банку "Фінанси та кредит" 22 млрд грн - це були позики, пов`язані з К. Жеваго.

Рішенням виконавчої дирекції Фонду №1153 від 07.07.2016 року затверджено ліквідаційну масу банку "Фінанси та кредит" станом на 01 травня 2016 року:

- балансова вартість (без врахування резервів та переоцінки) – 45,065 млрд грн;
- оціночна вартість – лише 9,944 млрд грн.

За даними НБУ, борг банку "Фінанси та кредит" перед ним по кредитам рефінансування - 6,3 млрд грн.