Finbalance проаналізував динаміку депозитів населення в 30 банків з найбільшими портфелями за підсумками ІІ кварталу та в цілому за 1-е півріччя.
Як виявилося, в першій половині 2016 року обсяг коштів фізосіб найсуттєвіше в абсолютному вимірі (сума) скоротився у Промінвестбанку (-39 млн дол), Укрексімбанку (-22,1 млн дол), ПУМБ (-18,9 млн дол), Сбербанк (-18,2 млн дол) та ОТП Банку (-18,2 млн дол). Водночас у відносному вимірі (частка портфелю) він найпомітніше зменшився в Ідея Банку (-32,4%), Промінвестбанку (-21,4%), Платинум Банку (-13,3%), Діамантбанку (-8,4%) та ОТП Банку (-7,2%).
Щодо гривневих коштів населення, то в 1-му півріччі портфель скоротився в чотирьох банків з ТОП-30: у Промінвестбанку (-1,03 млрд грн, або -28,6%), в Універсал Банку (-85,4 млн грн, або -13,1%), в Правекс-банку (-79,4 млн грн, або -9,9%) та Укрексімбанку (-71 млн грн, або -0,9%).
Про динаміку коштів населення в ІІ кварталі – див. нижче в таблицях.
P.S. На 01.07.2016 частка Приватбанку на ринку депозитів населення сягнула 36,3%, тоді як на 01.01.2014 – 24,1%. Основною причиною цього стало виведення з ринку понад 80 банків і відтік депозитів з системи (з яким, до речі, стикнувся і Приватбанк).
Читайте детально про фінстан Укрексімбанку, Ощадбанку, Укргазбанку, Приватбанку, ПУМБ, Райффайзен Банку Аваль, Укрсиббанку, ОТП Банку, Укрсоцбанку/UniCredit, Альфа-Банку, Промінвестбанку, ВТБ Банку, Сбербанку, Платинум Банку, Фінбанку, Кредит Дніпро, Діамантбанку, "Південний", А-Банку, банку "Восток", банків "Кліринговий дім" та "Місто-банку", Таскомбанку, Індустріалбанку та Експрес-банку, Банку інвестицій та заощаджень, Фортуна-банку,"Глобус", банку "Форвард", Правекс-банку, "Авангард", Міжнародного інвестиційного банку.
Рейтинг найбільш збиткових і прибуткових банків за 1-е півріччя див. тут. У яких банків процентні витрати перевищили їх процентні доходи - тут. Рейтинг банків за обсягом активів - тут. Які банки найбільше втратили від операцій з валютою та цінними паперами - тут. Які банки найактивніше скорочують резерви під кредити - тут. Які банки найбільше витрачають на рекламу та маркетинг - тут. У яких банків збільшився борг перед НБУ по кредитам рефінансування - тут.