Від сьогодні Росія обмежила весь імпорт молочної продукції з України

Все про економіку та фінанси

Російська Федерація із 28 липня обмежила поставки молока та молочної продукції з України, що в Россільгоспнагляді пояснюють неодноразовим порушенням російських ветеринарно-санітарних вимог (йдеться, зокрема, йде про виявлення антибіотиків тетрациклінової групи, солей важких металів, а також мікроорганізмів). Якщо в 2013 році було затримано 37 товарних партій нібито «недоброякісної та небезпечної» української молочної продукції, то в першому півріччі - вже 196. Про це пишуть «Ведомости».

Натомість міністр аграрної політики і продовольства України Ігор Швайка заявив, що українська продукція не містила заборонених речовин, а російські заборони на поставки продуктів харчування, «як правило, невмотивовані та нічим не обумовлені». «По-нормальному має відбуватися наступне: якщо є претензії до якості або змісту заборонених речовин, ми можемо прийняти інспекцію з боку тієї країни, яка вводить таку заборону <...> Для того щоб відкрити цей ринок, ми готові прийняти російських фахівців», - підкреслював український урядовець.

За підрахунками «Ведомостей», торік на Росію припало 55% усього експорту молочної продукції та яєць з України в грошовому вираженні.