ВСУ відправив справу про 6,8 млрд грн боргу ОПЗ перед Фірташем на новий розгляд

Все про економіку та фінанси

В.о. голови Фонду держмайна Віталій Трубаров повідомив, що Верховний Cуд за результатами розгляду касаційної скарги Фонду скасував рішення суду міста Южний, за яким Ostchem Holding Limited (Остхем Холдінг Лімітед) мала право на примусове стягнення на території України з ПАТ «Одеський припортовий завод» 5,2 млрд гривень непогашеного основного боргу та 1,57 млрд нарахованої пені відповідно до арбітражного рішення Арбітражного інституту Торгової палати м. Стокгольма, пише “БізнесЦензор”.

“Не погоджуючись із рішеннями судів першої та апеляційної інстанцій, Фонд подав до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних i кримінальних справ касаційну скаргу та клопотання про зупинення виконання ухвали Южного міського суду Одеської області. Постановою Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду, ухвали суду першої та апеляційної інстанцій скасовано, а справу направлено на новий розгляд.

В кінці липня відбудеться конкурс на обрання радника для приватизації «Одеського припортового заводу», який запропонує шляхи вирішення токсичності боргових зобов’язань підприємства”, - зазначив В. Трубаров.

Раніше повідомлялося, що до кінця липня Фонд держмайна планує відібрати радника для продажу ОПЗ, причому у нього буде 6 місяців для пошуку інвестора.

Перший заступник директора ОПЗ Микола Щурик повідомив, що борги підприємства становлять майже 7,2 млрд грн.

Також він повідомляв, що стартова ціна на ОПЗ може скласти 54 млн дол.