Верховний Суд відправив на новий розгляд спір за кредити "Радикал Банку" на 770 млн грн

Все про економіку та фінанси

Фонд гарантування заявив, що Верховний Суд постановою від 6 листопада частково задовольнив касаційні скарги ФГВФО та ПАТ «Радикал Банк» у справі №911/3474/17 про визнання недійсним договору відступлення прав вимоги за кредитним портфелем на суму майже 770 млн грн.

"Тим самим рішення Господарського суду Київської області від 11 квітня 2018 року та постанову Київського апеляційного господарського суду від 27 червня 2018 року було скасовано, а справу направлено на новий розгляд до Господарського суду Київської області", - зауважив ФГВФО.

Фонд гарантування додає, що напередодні введення в ПАТ «Радикал Банк» тимчасової адміністрації "топ-менеджментом ПАТ «Радикал Банк» спільно з ТОВ «КУА «АРБ «Інвестменс» було виведено з-під контролю банку кредитний портфель на суму понад 769,7 млн грн" (цитата).

"З метою приховування намірів виведення активів з банку його колишнім керівництвом було складено низку документів, які суперечили Статуту банку, в частині повноважень колегіальних органів та сприяли відображенню хибних відомостей щодо кредитного портфелю в балансі банку.

Фонд та ПАТ «Радикал Банк» сподіваються, що результатом нового розгляду справи стане винесення судами рішення в інтересах кредиторів банку – буде відновлено права банку як єдиного дійсного кредитодавця за кредитними договорами, що у подальшому дасть можливість, зокрема, стягнути заборгованість із позичальників, а отримані кошти спрямувати на задоволення вимог кредиторів банку", - резюмує ФГВФО.