Верховний Суд скасував рішення про повернення "Укртелекому" в держвласність

Все про економіку та фінанси

Верховний суд задовольнив касаційну скаргу ТОВ "ЕСУ" на рішення Госпсуду м. Києва від 19.10.2017 та постанову Київського апеляційного госпсуду від 12.12.2017 про розірвання приватизаційного договору купівлі-продажу 92,791% акцій ПАТ "Укртелеком", відправивши справу на розгляд суду першої інстанції, пише "Інтерфакс-Україна".

"Ми вважаємо прийняте рішення справедливим, і в подальшому плануємо продовжувати відстоювати свої права, використовуючи всі процесуальні можливості", - прокоментували це рішення в групі СКМ, яка є власником "ЕСУ".

Як повідомлялося, Фонд держмайна на початку 2011 року продав 92,79% акцій "Укртелекому" для ТОВ "ЕСУ" за 10,6 млрд грн (на той момент - близько $1,3 млрд). Однак у 2017 році ФДМ звинуватив ТОВ "ЕСУ" в невиконанні інвестзобов`язань, що полягали у вкладенні $450 млн інвестицій та передачі державі спецмережі зв`язку. До середини грудня-2017 ФДМ домігся в судах двох інстанцій рішення про повернення 92,791% акцій "Укртелекома" в держвласність. Суди також зобов`язали "ЕСУ" сплатити до держбюджету пеню $81,9 млн.

Однак власник "Укртелекому" подав касацію. Верховний суд відкрив касаційне провадження за скаргою "ЕСУ" 24 січня цього року.

Паралельно з "ЕСУ" судяться державні Ощадбанк і Укрексімбанк, які в 2013 році придбали його облігації більш ніж на 4,2 млрд грн і тепер вимагають їх погашення і виплати за ними відсотків.

Згідно з даними в системі розкриття інформації НКЦБФР, ТОВ "ЕСУ" за дев`ять місяців 2017 року скоротило чистий збиток в 8,2 рази в порівнянні з аналогічним періодом 2016 року - до 0,13 млрд грн, проте накопичений непокритий збиток до кінця вересня досяг 6,89 млрд грн, виручка була відсутня. Основним активом підприємства є довгострокові фінансові інвестиції - акції "Укртелекому", вартість яких в балансі оцінена в 10,8 млрд грн, згідно з договором купівлі-продажу від 2011 року.

Наразі власником "ЕСУ" виступає СКМ, яка в 2013 році купила цю компанію у кіпрської Raga Establishment Limited (раніше - EPIC Telecom Invest Limited)) і звинувачує її в порушенні умов продажу у вигляді невиконання приватизаційних інвестзобов`язань, домагаючись розірвання договору купівлі-продажу і повернення "ЕСУ" у власність Raga.

У свою чергу Raga вимагає від СКМ оплати $820 млн за вищезгаданим договором.

Суперечка між компаніями розглядається в Лондонському суді, і СКМ пропонує державі дочекатися рішення цього суду для остаточного вирішення приватизаційного спору.