ВР підтримала в 1-му читанні законопроекти Порошенка щодо Донбасу

Все про економіку та фінанси

Верховна Рада України затвердила в першому читанні президентський проект закону про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях. Відповідний законопроект №7163 підтримали 233 народних депутатів на пленарному засіданні, констатує DW.

Із тексту законопроекту, як наголосив голова парламенту Андрій Парубій, було вилучено пункт про Мінські угоди, який був приводом до сутичок між депутатами та акцій протестів під стінами Верховної Ради напередодні. Однак перед голосуванням у Раді все одно відбулася ще одна сутичка за участі депутатів, зокрема позафракційного Юрія Левченка, який намагався вирвати мікрофон у Парубія.

Потім 229-ма голосами Рада також продовжила на рік чинність закону про особливий порядок самоврядування в окремих районах Донбасу. Цей документ передбачає, що особливий порядок місцевого самоврядування набуде чинності лише "після виконання всіх умов, викладених у статті 10 закону, зокрема в частині, яка стосується виведення усіх незаконних збройних формувань, їхньої військової техніки, а також бойовиків і найманців з території України".

Як повідомлялося, напередодні український парламент не зміг розглянути обидва законопроекти щодо Донбасу, які подав президент України Петро Порошенко. Голосування мало відбутися в другій половині дня в четвер, але депутати з фракції "Самопоміч" заблокували президію Ради, щоб не допустити голосування, відбулася бійка. Голова парламенту оголосив перерву, але депутати все одно не змогли повернутися до розгляду законопроектів.