Ведмежі настрої на ринку США настільки очевидні, що не можуть бути правильними, - фінансист

Все про економіку та фінанси

На фондовому ринку США “бики” та “ведмеді” вже кілька місяців займаються арм-рестлінгом, і хто з них переможе, той задаватиме тон для Wall Street на місяці, пише MarketWatch.

Серед негативних сигналів на ринку - у т.ч. тінь торгової війни, посилення монетарної політики центробанків, а серед позитивних - сильні статистичні дані по економіці, зростання прибутків та впливу торішнього зниження податків.

"Ринок балансує позитивні та негативні частини рівняння, але кожна зі сторін може легко здолати іншу. Якщо ризик торгової війни піде геть, фундаментальних показників достатньо для підтримки руху вгору, але якщо торгова "перестрілка" посилиться до повномасштабної торгової війни, це може потопити фундаментальні чинники та фондові ринки. І в останньому випадку незрозуміло, як глибоко ми можемо впасти", - констатує David Carter, який керує 2 млрд дол активів у Lenox Wealth Advisors.

За оцінками UBS, the S&P 500 може впасти на 11% у випадку ескалації торгової напруги. Якщо ж буде повноцінна торгова війна, падіння може сягнути 21% та посуне ринок у ведмежу зону.

За словами Kevin Muir, стратега East West Investment Management, він як фінансист погоджується зі скептиками, які стурбовані пізньою фазою економічного циклу та зростанням ризиків. Разом з тим, трейдер у ньому навіть більше схвильований тим, що багато хто підлаштовується під такий результат. “Ринки часто йдуть туди, де вони найбільше постраждають та пошиють більшість у дурні”, - констатує Kevin Muir.