Валютні зобов’язання Привату, Ощаду, Укрексіму більші за активи на 115 млрд грн

13.08.2017, 09:00

За даними НБУ, на 01 липня обсяг валютних зобов’язань Приватбанку, Ощадбанку та Укрексімбанку перевищував їх валютні активи на 115,4 млрд грн, у т.ч. в Приватбанку – на 60,5 млрд грн; в Укрексімбанку – на 28,7 млрд грн; в Ощадбанку – на 26,2 млрд грн.

Мінімізувати ризики для валютних вкладників цих держбанків покликане в т.ч. внесення урядом в їх статутний капітал держоблігацій, індексованих на курс долара. Щоправда, в разі девальвації це означає збільшення держборгу та процентних витрат по відповідним паперам.

Нещодавно заступник глави НБУ Дмитро Сологуб в інтерв’ю для Finbalance запевнив, що на сьогодні існує менше пересторог щодо можливих ризиків Приватбанку в частині виконання ним своїх валютних зобов’язань.

«[Пересторог] менше, ніж було. Це питання стояло на порядку денному перед націоналізацією. Але, знову ж таки, робота банку стабілізована, обсяги валютних депозитів стабільні. Ніяких проблем немає. Банк коригує свою валютну позицію за рахунок того, що в нього потужна мережа відділень. Населення валюти продає валюту, і Приватбанк – один з основних гравців на цьому ринку», - констатував Д. Сологуб.

За його словами, ситуація з ліквідністю в Приватбанку «абсолютна нормальна, у монетизації наразі потреби нема».

P.S. 23 серпня було опубліковано інтерв`ю в.о. глави правління Приватбанку Г. Пахачук, в якому вона заявила, що наразі відкрита валютна позиція банку складає 2,3 млрд дол, тоді як на початок року було 2,8 млрд дол.