Валютні результати банку "Глобус" поскромнішали

Все про економіку та фінанси

Відповідно до звітності банку «Глобус», за підсумками 1-го півріччя він задекларував прибуток 1,62 млн грн.

Негативний результат від операцій з фінансовими інструментами, що обліковуються через прибуток або збиток, бувна рівні 2,39 млн грн (торік за цей період було 18,6 млн грн). Позитивний результат від переоцінки інших фінансових інструментів, які обліковуються за справедливою вартість з визнанням результату переоцінки через прибутки або збитки – 2,41 млн грн (тоді як у січні-червні 2015 року 1,34 млрд грн).

Позитивний результат банку віл операцій з іноземною валютою склав 12,1 млн грн., тоді як за аналогічний період минулого року декларувався «мінус» 1,18 млрд грн. Негативний результат від переоцінки валюти був 9,3 млн грн (у 1-му півріччі-2015 – 117,4 млн грн).

Як писав Finbalance, за підсумками минулого року банк «Глобус» задекларував чистий прибуток 305 тис грн (у 2014 році – 7,7 млн грн). На кінець грудня обсяг активів був 1,356 млрд грн.

Торік його негативний результат від операцій з іноземною валютою склав 1,187 млрд грн; позитивний результат від операцій з фінансовими інструментами, що обліковуються через прибуток або збиток, - 1,447 млрд грн.; негативний результат від переоцінки іноземної валюти - 223,5 млн грн. «Таким чином, загальний результат від усіх операцій з іноземною валютою є позитивним та складає 36 132 тис.грн», - уточнювали в банку «Глобус».

За даними НБУ, на 20.05.2016, основними бенефіціарами банку «Глобус» були Олена Сильнягіна (раніше очолювала ТОВ «Банківське телебачення», якому належав телеканал БТБ; його заснував НБУ за часів керівництва Сергія Арбузова), а також Дмитро Полковський – управляючий партнер інвестиційної компанії «Аваль Брок».

Неофіційно банк «Глобус» пов’язували, зокрема, з Сергієм Мамедовим – екс-главою правління Укргазбанку та екс-виконавчим директором НАБУ; він знову ж таки вважався близьким до С. Арбузова. В офіційній структурі власності банку «Глобус» С. Мамедов не фігурує. Раніше серед бенефіціарів банку «Глобус» був Валерій Прохоренко – екс-заступник глави НБУ часів С. Арбузова та І. Соркіна.

Як писав Finbalance, наприкінці квітня В. Прохоренко був призначений главою правління БТА Банку (контролює казахський БТА Банк). У червні в правлінні з’явився Віктор Діденко, який мав зв’язки з тим же С. Мамедовим (через Укргазбанк і громадську організацію «Фінансовий пульс»).

До слова, прибуток БТА Банку в 1-му півріччі становив 34,3 млн грн (за аналогічний період минулого року – 2,73 млн грн). Чисті процентні доходи – 21,7 млн грн. Резерви під знецінення процентних активів зросли на 35,8 млн грн. На кінець ІІ кварталі з 2,3 млрд грн. активів БТА Банку 1,3 млрд грн. – це інвестиційна нерухомість, кредитний портфель – лише 487,5 млн грн.